Avokatët e kreut të PD dhe Malltezit kërkesë Apelit për shuarjen e masave të sigurisë

Tuesday, 18 June 2024 12:04
 
 

Avokatët e kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha i janë drejtuar Apelit të Posaçëm lidhur me informacionin dy mujor të SPAK për hetimet ndaj tij.

Seanca është zhvilluar paraditen e sotme në gjykatën e posaçme. 

 

Në të njëjtën seancë avokatët e Berishës dhe Malltezit kanë kërkuar zëvendësim masave të sigurisë.

Avokatët e liderit të opozitës kanë pasur kontestime në lidhje me hetimin e prokurorëve të SPAK, të cilët i kanë cilësuar si të përcipta. Gjithashtu avokatët kanë deklaruar se, prokurorët nuk janë treguar korrekt.

Në këtë seancë është kërkuar nga avokatët Genc Gjokutaj dhe Klodian Skënderi është kërkuar zëvendësimi i masës së sigurisë.

Togat e zeza janë tërhequr për vendim që do të jepet në orën 12:00.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...