Sherri te Fakulteti Ekonomik/ Shefi i departamentit goditi vartësen e tij

Saturday, 06 July 2024 14:32
 

43-vjeçari Mirdaim Axhami ka përfunduar i arrestuar në Tiranë.

Ai dyshohet se ka goditur me grusht vartësen e tij, pedagogen Liljana Billa (Elmazi). 

Ngjarja, siç njofton policia, ka ndodhur për shkak të detyrës.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1 arrestuan shtetasin Mirdaim Axhami, 43 vjeç, banues në Tiranë, pasi për shkak të detyrës, dyshohet se ka goditur me grusht vartësen e tij”, njoftoi policia.

Axhami është Shef Departamenti në Fakultetin Ekonomik të Tiranës. Ngjarja në fjalë u raportua fillimisht ditën e djeshme.

Të dy përfunduan në komisariat pas kallëzimit të pedagoges Billa.

Ajo ka pretenduar se Axhami e ka goditur. Ky i fundit ka pretenduar se thjesht e ka kapur për krahu.

Modifikuar më Saturday, 06 July 2024 19:16
Login to post comments

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...