Paloka: Nëse këto arsye nuk janë të mjaftueshme për të protestuar, jemi popull që vuajnë nga sindroma e Stokholmit

E mërkurë, 10 July 2024 17:23
 

Kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, i ftuar në 'Edicionin e Pasdites' në Syri Tv, foli për protestën e nesërme të thirrur nga opozita, teksa shprehu besimin për një protestë madhështore.

‘’Prandaj them nëse këto arsye nuk janë të mjaftueshme për të protestuar do na duhet të pronojmë pjesën e propagandës që bëjnë mediat dhe sahanlëripërsit e qeverisë dhe ta trajtojnë veten si një popull që vuajnë nga sindroma e Stokholmit, që dashurojmë atë që na merr peng dhe dhunon, ose pastaj kemi një marrëdhënie sado-mazokiste me qeverinë, pra kthehemi te pëlqimi i dhunës’’, sqaroi Paloka. 

Çdo protestë ka rëndësinë e saj por në momentin ku shqiptarët çdo ditë e më shumë po gjinden përballë realiteteve që cënojnë jetën e tyre, është një popull që mendoj se nësë ka një të tillë në kontitent çdo ditë, ai është populli shqiptar.

Pse? Sepse vidhen mashtrohen dhunohen edhe vriten nga kjo qeveri, siç ishte rasti i fundit që u bë publik tek onkologjiku dhe pas kësaj edhe poshtërohen nga një kryeministër, që nuk ka asgjë njerëzore në sjelljen dhe qëndrimin e tij.

Prandaj them nëse këto arsye nuk janë të mjaftueshme për të protestuar, do na duhet të pranojmë pjesën e propagandës që bëjnë mediat dhe sahan-lëripërsit e qeverisë dhe ta trajtojnë veten si një popull që vuajmë nga sindroma e Stocholmit, që dashurojmë atë që na merr peng dhe dhunon, ose pastaj kemi një marrëdhënie sado-mazokiste me qeverinë, pra kthehemi te pëlqimi i dhunës.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...