Vasili e pyet, Vlahutin nuk ka përgjigje për 5 kushtet e integrimit

E mërkurë, 25 Prill 2018 12:36

Ambasadorja e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin në prezantimin që i ka bërë sot progres-raportit para Komisionit të Integrimit në Kuvend ka lexuar të gjitha rekomandimet që janë bërë për Shqipërinë me qëllim ecjen para në procesin e integrimit drejt BE-së.

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili e ka pyetur nëse ‘ekzistojnë 5 kushtet e integrimit’ por Vlahutin nuk ka pasur një përgjigje të qartë. Ajo zgjodhi t’i shmangej thelbit të vërtetë të pyetjes.

Duhet nënvizuar se 5 kushtet e Bashkimit Evropian për Shqipërinë janë: drejtësia, korrupsioni, krimi i organizuar, administrata publike dhe të drejtat e njeriut dhe ato ishin të nënvizuara qartë dhe në progres raportin e fundit. /55news.al/

Modifikuar më E mërkurë, 25 Prill 2018 13:06
Login to post comments

Lajmet e fundit

Të gjitha detajet nga dasma më e përfolur, Armina dhe Shkëlzeni i japin sonte fund beqarisë

Politikë

Të gjitha detajet nga dasma më e përfolur, Armina dhe Shkëlzeni i japin sonte fund beqarisë

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha sonte kurorëzojnë historinë e tyre në martesë. 25 shtatori do të mbahet mend gjatë. Gjithçka nisi rastësisht, ndërsa sonte kur plotësohet rreth një dekadë nga...

“Gold” si Fjoralba/ Trajtohuni me SIGAL në spitalet më të mira të botës, Karta unike e Shëndetit, tashmë blihet edhe Online

Aktualitet

“Gold” si Fjoralba/ Trajtohuni me SIGAL në spitalet më të mira të botës, Karta unike e Shëndetit, tashmë blihet edhe Online

“Kush ka Shëndet, ka Shpresë; Kush ka Shpresë, ka GJITHÇKA” - Thomas Carlyle Të gjithë duam të jetojmë një jetë të shëndetshme dhe nuk na pëlqen të shkojmë në spitale...

Kjo është lamtumira më e madhe që ka parë bota ndonjëherë

Globi

Kjo është lamtumira më e madhe që ka parë bota ndonjëherë

Nga Hauke Herffs, BILD Kjo është një ditë që ndoshta nuk do të ndodhë më kurrë.      Funerali shtetëror i Elizabetës II fillon sot në Londër në orën 11:44. Funeral familjar, mega-akt shtetëror...