Balliu: S’ka integrim me kryeministër “Edvinoviçin”

E mërkurë, 25 Prill 2018 20:15

Pas takimit të zhvilluar midis kryeministrit Rama dhe kancelares gjermane Merkel, ku kjo e fundit refuzon ta përkrahë vendin tonë ka ardhur reagimi i deputetit të PD-së Klevis Balliu.

Përmes një postimi në rrjetin social “facebook” Balliu thotë se fajtorë për këtë mospërkrahje janë mashtrimet e “EDVINIVIÇIT”.

“Fasadat dhe mashtrimet e EDVINOVIÇIT tashmë të njohura edhe në Europë”

Postimi i plotë:

Merkel e përcjell duarbosh EDVINOVIÇIN

Merkel NUK i thotë PO Ramës, pasi Gjermania ka humbur shpresën tek rezultatët e qeverisë. Fasadat dhe mashtrimet e EDVINOVIÇIT tashmë janë bërë të njohura dhe në Europë. 
Kjo është shuplaka më e madhe që merr Edi Rama. 
Me EDVINOVIÇIN kryeministër smund të ketë integrim në BE e as mirëqënie për shqiptarët. 
Por hapja e negociatave është rruga e vetme për shpëtimin e Shqipërisë

Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...