BERISHA, RAMËS: NË PARLAMENT SI QEN I RRAHUR

E Enjte, 05 Prill 2018 13:21

“Rama në Parlament si këlysh i rrahur, frymë zënë mban fjalimin. Gjej by…. vend ku të futësh! Nderim heronjve të Kalimashit! sb”, ka qenë ky reagimi i ish Kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”.

Deputetët e opozitës “kanë braktisur” sallën e seancave plenare këtë të enjte, për t’iu bashkuar protestës së qytetarëve në katër akse rrugore kryesore të vendit. Por ndonëse ka munguar në këtë seancë parlamentare, ish-kryeministri Berisha edhe sot nuk I ka munguar Kuvendit.

Ai gjithashtu publikoi edhe një karikaturë, ku tregon se populli i ka dhënë “goditje” kryeministrit Rama, për tarifën e lartë në Rrugën e Kombit.

berisha.jpg

Modifikuar më E Enjte, 05 Prill 2018 13:31
Login to post comments

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...