×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Lajmi i fundit/ Rama: Thirrjet janë në adresë të gabuar, nuk vendos qeveria për lirimin e të arrestuarve

E Enjte, 05 Prill 2018 13:40

Rama dhe Gjiknuri janë duke zhvilluar një interpleancë online me qytetarët e Kukësit për tarifën në Rrugën e Kombit.

Rama thotë, se taksa është një detyrim pasi mirëmbajtja e Rrugës së Kombit kushton shumë. Sipas tij, rruga është e papërfunduar, pasi mungojnë disa ura dhe ka patur rrëshqitje dheu.

Sakaq, sistemi  i pagesës hyn në fuqi pas 60 ditësh, ku do të ketë diferencime për përdoruesit e shpeshtë.

Përsa u përket protestave, ai thotë se thirrjet janë në adresë të gabuar dhe se nuk vendos qeveria për lirimin e të arrestuarve, por organet e drejtësisë.

Ndërkohë, po flitet edhe për ndërtimin e areoportit të Kukësit.

Modifikuar më E Enjte, 05 Prill 2018 13:57
Login to post comments

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...