×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

SHISH u mbush me ish-sigurimsa, Berisha zbulon emrat e Drejtorëve të Ramës

Tuesday, 08 May 2018 21:54

Ish-kryeministri Berisha akuzoi Edi Ramën se ka marrë në dorë Shërbimin Informativ Shtetëror. Ai komentoi largimin e Visho Ajazit dhe emërimin e drejtorëve nga ana e Edi Ramës. Berisha denoncoi se emrat e drejtorëve të rinj janë ish-sigurimsa të diktaturës dhe persona të shkarkuar më parë për lidhje agjenturore.

Më poshtë fjala e plotë e Berishës në 360gradë

“Cilido që sheh sot ndryshimet shkatërrimtaret në SHISH , kupton që ato kanë vetëm një qëllim. Mbulimin e trafiqeve. Kush emërohet? Sapo  VIsho Ajazi u emërua ambasador, Edi Rama që për  4 vite nuk i kishte miratuar strukturën e SHISH, e firmosi menjëherë. Rikthehu sigurimin e shtetit në SHISH. U kruijuar drejtoria e performancës. Iu dha Mevlud Matraku, i ndjekur nga ish kreu I SHISH Bahri Shaqiri për  lidhje agjenturore me vendet e huaja, i shkarkuar për këtë motiv nga Visho Ajzai. E ka marrë Edi Rama.

Në drejtorinë e Standarteve Julian Marku ish sigurims, njeri që në Sarandë rrinte me Balilin. Ky do na japë ne sigurinë?

Qerim Dedja , Drejtor i Drejtorisë së Sigurisë, ish-sigurims.

Agim Karalliu, Drejtor i Drejtorisë së SHISH për Tiranën, militant i Partisë Socialiste.

Ilir Tafa, ish sigurims nga kryetar dege në Durrës , drejtor i SHISH në Durrës.

Vëllai i tij Agim Tafa është në listën e SHISH me 157 bajlozët e drogës.

Rinald Serani drejtor i SHISH në Elbasan.

Alban Ismnaili drejtor i Departamentitt të Kundërzbulimit.

Fatmir Luzi drejtor personeli.

80% e të emëruerve janë ish sigurimsa. Nga janë këta? Nga 17 drejtori që ka ky shërbim ka mbetur vetëm një Dibran. Janë hequr të gjithë veriorët. Janë spastruar veriorët

Listën e  ka bërë Rama me Niko Peleshin. Këta janë në tërësi nga Korça. Koçi Xoxe nuk ka patur kaq shumë sigurimsa të emëruar nga Korça sa Edi Rama.”

Modifikuar më Tuesday, 08 May 2018 21:57
Login to post comments

Lajmet e fundit

Të gjitha detajet nga dasma më e përfolur, Armina dhe Shkëlzeni i japin sonte fund beqarisë

Politikë

Të gjitha detajet nga dasma më e përfolur, Armina dhe Shkëlzeni i japin sonte fund beqarisë

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha sonte kurorëzojnë historinë e tyre në martesë. 25 shtatori do të mbahet mend gjatë. Gjithçka nisi rastësisht, ndërsa sonte kur plotësohet rreth një dekadë nga...

“Gold” si Fjoralba/ Trajtohuni me SIGAL në spitalet më të mira të botës, Karta unike e Shëndetit, tashmë blihet edhe Online

Aktualitet

“Gold” si Fjoralba/ Trajtohuni me SIGAL në spitalet më të mira të botës, Karta unike e Shëndetit, tashmë blihet edhe Online

“Kush ka Shëndet, ka Shpresë; Kush ka Shpresë, ka GJITHÇKA” - Thomas Carlyle Të gjithë duam të jetojmë një jetë të shëndetshme dhe nuk na pëlqen të shkojmë në spitale...

Kjo është lamtumira më e madhe që ka parë bota ndonjëherë

Globi

Kjo është lamtumira më e madhe që ka parë bota ndonjëherë

Nga Hauke Herffs, BILD Kjo është një ditë që ndoshta nuk do të ndodhë më kurrë.      Funerali shtetëror i Elizabetës II fillon sot në Londër në orën 11:44. Funeral familjar, mega-akt shtetëror...