Qeveria shqiptare habiti ekspertët mjedisorë disa vite më parë, kur pa pritur dha një kontratë koncesionare me propozim të pakërkuar…
Ish-ministri Spartak Ngjela me anë të një statusi në Facebook thotë se rekomandimi i Komisionit Europian i ka trembur qeveritarët…
Rekomandimin e Komisionit Europian për hapjen e negociatave me Shqipërinë, PDIU e cilëson si një fitore për popullin dhe moment…
Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një takim me gazetarët në selinë blu ka treguar se çfarë diskutoi me zyrtaren…
Komisioni Evropian ka rekomanduar hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Por “Le Point”, portali francez, ka renditur 5…
Menjëherë pas kthimit nga Gjermania kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha i ka drejtuar një ftesë qytetarëve që të reagojnë…
ALKO-IMPEX, kompania në pronësi të nipit të deputetit të Sadri Abazit, rezulton se ka dalë fituese në 17 nga 19…
Pas thirrjes së kryeministrit Edi Rama për një “bashkim fanele  me ngjyrat kuqezi”, me qëllim integrimin e Shqipërisë në BE…
Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur pas takimit me Mogherinin. Paloka deklaroi “Uruam gjithashtu që deri në Qershor kur do…
Menjëherë pas mbarimit të takimit të liderëve të opozitës shqiptare me Federika Mogherinin, shefen e diplomacisë europiane, në selinë e…
Deklarata e kryeministri Edi Rama ditën sotme se marrja e rekomandimit ishte me meritë, ajo nuk ishte dhuratë, duke përdorur…
Takimi i zhvilluar sot midis shefes së diplomacisë evropiane Federica Mogherini dhe opozitës solli reagimet e një sërë personash.  Menjëherë…

Lajmet e fundit

OFL dhe Saimir Tahiri ‘fut’ në sherr Lalën dhe Lleshajn/ Gazetarja: Të të vijë turp! Duhet të skuqesh para shqiptarëve për këtë që thua – Ministri: Më ke zënë ngushtë se…

Politikë

OFL dhe Saimir Tahiri ‘fut’ në sherr Lalën dhe Lleshajn/ Gazetarja: Të të vijë turp! Duhet të skuqesh para shqiptarëve për këtë që thua – Ministri: Më ke zënë ngushtë se…

Për gazetaren Klodiana lala, OFL nuk e ka përmbushur misionin e saj, atë për të cilën u trumbetua nga kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, goditja e...

Dy kamberë në një derë

Politikë

Dy kamberë në një derë

  Nga Gert Shella - 03/12/2020 Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit te Organizuar dënoi këtë javë me 6 muaj burg gjyqtarin Luan Daci, anëtar i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit...

LSI Durrës denoncon/Zyrat e OSHEE në Durrës në mungesë të pajisjeve bazike si letra dhe printer

Politikë

LSI Durrës denoncon/Zyrat e OSHEE në Durrës në mungesë të pajisjeve bazike si letra dhe printer

Zyrat e OSHEE në Durrës📍në mungesë të pajisjeve bazike si letra dhe printer.Qytetarët në rradhë dhe të indinjuar pasi nuk marrin shërbimin e duhur.Durrësi ka faturat më të larta të...