Kryeministri Rama mashtron opinionin publik duke postuar në Facebook lajme për punësimet e bëra gjatë ditëve të fundit, por duke…
Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, në një dalje për mediat nga Kryesia e Kuvendit…
Për shumë arsye, sot në Tiranë, Frederica Mogherini dhe Hahn do të tregojnë me fjalë të bukura se Komisioni Europian…
Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, në një intervistë të dhënë mbrëmë bëri një deklaratë skandaloze. Ai deklaroi se Policia e Shtetit…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nga Berlini ku po merr pjesë në një seancë dëgjimore të komisionit për Çështjet…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndodhet sot në Bundestag, në një seancë dëgjimore të komisionit për Çështjet Evropiane në…
Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka publikuar një video në “Facebook”, në të cilën shfaqet një fermer nga Kavaja duke mbjellur tokën…
Ish kryeministri, Sali Berisha, ka bërë publik denoncimin e një fermeri nga Lushnja, i cili është shprehur se hajdutët po…
I ftuar në emisionin “Real Story” në Vizion Plus, deputeti demokrat Klevis Balliu deklaroi se nuk mund të bëhet pastrimi…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërndarë një video nga protesta që bizneset e vogla bënë ditën e sotme në Fier. Berisha…
Kryemistri i vendit, Edi Rama, ka bërë disa replika me ndjekësit e tij në rrjetin social facebook. Në komente, qytetarët…
Përveç të qenit deputet i qarkut të Vlorës, kryeministri Edi Rama ka habitur jo pak me vizitat e shpeshta në…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...