Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbajtur një deklaratë për hapjen e negociatave  nga Berlini. Sipas Bashës është shumë…
Ish kryeministri Sali Berisha, u shpreh sot i kënaqur për ecurinë e zgjedhjeve në Mal të zi dhe vendosjen e…
“Politikan problematik, në marrëdhëniet që ka krijuar me opozitën dhe njerëzit e këtij vendi. Rama e ka tejkaluar misionin e…
"Ajo që po i bëhet Kukësit është një metaforë e asaj që i bëhet gjithë Shqipërisë. Në pushtet kemi një…
Qytetarët e Pogradecit janë revoltuar mëngjesin e sotëm. Ata në shenjë proteste kanë sulmuar sot zyrat e hipotekës së Pogradecit…
Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, e ka akuzuar Kryeministrin Rama si përgjegjësin kryesor për…
LSI ka sulmuar kreun e qeverisë Edi Ramën për 'takimin" qe ai zhvilloi pak mw parw me minatorët për problemet…
Një makinë e re superluksoze dhe përtej çdo imagjinate është porositur nga Rama me 9 Janar të këtij viti. Makina…
Kompania Alko Impex Construction në pronësi të Arbër Abazit, nipi i deputetit socialist Sadri Abazi ka marrë rreth 10, 8…
Shtetet “favorite” nga rajoni i Ballkanit për të hyrë në Bashkimin Evropian janë Mali i Zi dhe Serbia. Anëtarësimi i…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar në lidhje me ngjarjen skandaloze, e cila është vërtetuar nëpërmjet videos së publikuar…
Qeveria do të përjashtojë nga tatimi mbi vlerën e shtuar makineritë dhe pajisjet në fushën e prodhimit të energjisë së…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...