Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama gjatë një takimi me banorët e Himarës…
Gjatë takimit në Himarë në kuadër të llogaridhënies, kryeministri Edi Rama u njoh nga qytetarët me një sërë rastesh me…
Kryetarja e Bashkisë së Sarandës, Floriana Koka, ka pasur një takim ditën e sotme me shitësit ambulantë, të cilët vazhdojnë…
“Prishja e godinës së Teatrit Kombëtar, është një aferë e pastër korruptive që arrin në qindra milionë euro me skenar…
Autostrada Tiranë-Durrës është ende e bllokuar edhe pse ishte lajmëruar se do të hapej ditën e sotme në orën 14:00.…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video në “facebook” ku shfaqen rrugët e qytetit të Tiranës të përmbytura nga pak…
Qyteti i Tiranës ditën e sotme është përmbytur i gjithi nga reshjet e shiut. Kanë mjaftuar vetëm pak minuta që…
Qeveria gjermane rekomandon hapjen e negociatave për Maqedoninë për hyrje në BE. Në letër drejtuar Bundestagut të cilën e transmetoi…
Për ish-kryeministrin Sali Berisha, marrëveshja që kryeministri Edi Rama kërkon të bëjë me Greqinë do të coptojë për të dytën…
Turi i llogaridhenies së kryeministrit vazhdon. Sot ne Bashkine e Finiqit, kryeministri ka vendosur t’ju japë përgjigje shkurt atyre që…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar gjatë ditës së sotme se me vettingun Edi Rama është duke larguar prokurorë e gjyqtarë…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka treguar dhe shpjeguar disa prej arsyeve se pse Holanda është kundër hapjes së bisedimeve të Shqipëri-BE.…

Lajmet e fundit

Dhuna ndaj Berishës/ Shehaj tregon momentet e para pas sulmit: Akt i rëndë dhe i orkestruar! Kam parë 18 oficerë policie civile që nuk bënë asgjë

Politikë

Dhuna ndaj Berishës/ Shehaj tregon momentet e para pas sulmit: Akt i rëndë dhe i orkestruar! Kam parë 18 oficerë policie civile që nuk bënë asgjë

  Koordinatorja për luftën kundër korrupsionit në Partinë e Lirisë, Briseida Shehaj dënoi dhunën e ushtruar ndaj Sali Berishës një ditë më parë në protestën e opozitës. Për News24, ajo u shpreh...

A do të japë Berisha dëshmi në polici, Lela: Policia të terhiqet nga seria e provokimeve

Politikë

A do të japë Berisha dëshmi në polici, Lela: Policia të terhiqet nga seria e provokimeve

  Drejtori i Zyrës së Shtypit dhe i Komunikimit në Partinë Demokratike, Alfred Lela në një reagim në Facebook, është ndalur tek sulmi ndaj kreut të PD Sali Berisha të ndodhur...

Gazeta BILD denoncon lobimet e Ramës, lajmi për sulmin ndaj Berishës bëhet më i lexuari në Gjermani

Politikë

Gazeta BILD denoncon lobimet e Ramës, lajmi për sulmin ndaj Berishës bëhet më i lexuari në Gjermani

  Gazeta më e madhe gjermane, BILD, publikoi një shkrim të gazetarit të njohur, Peter Tiede, për sulmin ndaj kreut të opozitës shqiptare, Sali Berisha. Tiede shkruan se Berisha u sulmua nga...