NGA SALI BERISHA Lexoni mesazhin e emigrantit dixhital. sb Pershendetje zoti Sali Berisha . po ti shkruj kto fjal prej…
I ftuar në emision ‘Kjo Javë’ në News24, ish-ministri i drejtësisë Ylli Manjani lëshoi akuza të forta në drejtim të…
Sportistët në Shqipëri vijojnë të mos trajtohen siç duhet nga institucionet përkatëse, ndërsa për këtë ka shprehur shqetësimin edhe deputeti…
Në emisionin ‘Kjo Javë’ në News24 me Nisida Tufën ish-ministri Manjani u shpreh se kryeministri është sot nervoz, pasi nuk…
Zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa ka reaguar ditën e sotme lidhur me kërkesën që ka bërë djali i deputetit të…
Në vijim të vizitës së tij së Tropojë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta u prit sot nga Kryetari i Bashkisë,…
Deputeti i PD-së, ka ironizuar sot me nismën e kryeministrit Rama për të vënë në zbatim paketën antishpifje. Përmes një…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në profilin e tij në ‘facebook’ një shkrim të gazetës së njohur britanike ‘Express’, në…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, po vazhdon vizitën e tij në Tropojë. Pas udhëtimit në Valbonë dhe një sërë aktivitetesh…
Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas statusit të Ramës, i cili tha se në 25 vende…
‘Rikthim në kohën e etërve xhelat të fjalës së lirë’. Kështu e ka konsideruar ish kryeministri Berisha, paketën antishpifje të…
Presidenti i Republikës Ilir Meta gjatë vizitës që po zhvillon në Tropojë ka përkujtuar edhe liderin e lëvizjes së Dhjetorit…

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...