×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Deputeti i PD-së, Luçiano Boçi, ka reaguar pas deklaratave të Ramës për paketën antishpifje. Përmes një postimi në ‘facebook’, Boçi…
Ministria e Brendshme ka reaguar ndaj kreut të PD-së, Lulzim Bashës, i cili deklaroi se grupet e rrezikshme kriminale përbëjnë…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një analizim të situatës kriminale në vend dhe nga statistikat  kuptohet farë lehtë se gjendja…
Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka shprehur mendimin e tij në lidhje me propozimin e Ramës për mbledhjen e zgjeruar…
“Tre gjykatës do dëshironin sot të zgjidheshin si kryeprokuror i Republikës. Njëri është shumë inteligjent, i dyti ka mbështetjen e…
Presidenti Ilir Meta ndodhet në një vizitë në zonën e Tropojës. Në një status në Facebook Meta apelon që të…
Pas deklaratave të ‘çmendura’ të Kryeministrit  Edi Rama, se do të padisë këdo që do të flasë kundër qeverisë dhe…
Pasi kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dëshmoi sot në Prokurori në lidhje me ‘Xhisielën’,  ka ardhur dhe reagimi nga…
Prokuroria e Përgjithshme dhe ajo e Krimeve të Rënda janë përfshirë në një skandal të madh ose siç e quan…
Zbardhet dëshmia që dha sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, deputeti i PD-së Ervin Salianji lidhur me çështjen e audiopërgjimit të Agron…
Nga Petrit Vasili Sa te pacipe qeveri e bashki,teatrin e votuan brenda nates per bixhozin deshen 6 vjet. Ka tre…
Partia Demokratike ka bërë një bilanc sot lidhur me numrin e lartë të vrasjeve që janë regjistruar brenda pak orësh.…

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...