×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka nëpërmjet një statusi në Facebook e ka quajtur kryeministrin Rama si një njëri që…
Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të lëshojë në dy ditët e ardhshme urdhër arresti për ish-Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik…
Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ironizuar lajmet se me arrestimin e ish-Kryeprokurorit do…
Si e vetmja Bankë e nivelit të dytë e cila shkel ligjin Shqiptar mbi bankat dhe askush nuk reagon. Ligji…
Nënkryetari i PD, Edmond Spaho,  ka dalë në një deklaratë për mediat  ku tha se asnjë përfaqësues i qeverisë nuk…
Rekomandimet për ndryshime statutore, që po diskutohen në Kryesinë  e Partisë Demokratike. Procesi eshte udhehequr nga dy parime: -Sigurimi i…
“Ky kryeministër është bërë i padurueshëm. Largimi i tij është bërë emergjencë kombëtare. Shqiptarët sot në pamundësi për të jetuar…
Partia Demokratike  ka mbledhur këtë të shtunë Kryesinë e partisë për të diskutuar propozimet për ndryshimin në statut. Mbledhja e…
A do shkonte sot Kryeministri Edi Rama në Shkodër? Dje në të gjitha mediat, të majta apo të djathta, u…
Ish Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llala ka reaguar kundrejt akuzave të ambasadorit Donald Lu për shpërdorim detyre. Ai i quan…
Kryetarja e Bashkisë Shkodër,  Voltana Ademi ka përshëndetur protestën e sotme që zhvilloi biznesi i vogël në Shkodër, kundër skemës…
Të shumtë janë shqiptarët që emigrojnë jashtë vendit në kërkim të më shumë mundësive për një jetë dinjitoze. Madje sipas…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...