×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Sali Berisha Drejtori siçilist, qe lumturon dajon duke legalizuar per te edhe kabinen e elektrikut, cohet per ndjekje penale por…
Në mat duke se ka ndodhur një masakër e vërtetë.  Ka humbur jetën edhe një tjetër prej të plagosurve. Për…
Vetëm pak orë pas fjalës së kryetarit të Komisionit të Ekonomisë, Erion Braçe, i cili thirri sot në një interpelancë…
I ftuar në “Top Talk”, kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ndër të tjera, foli edhe për kauzën…
Policia e matit ka dhënë detajet e para për ngjarjen e orës 14:00 të ditës së sotme. Sipas burimeve zyrtare,…
Një efektiv i policisë së Fushë-Krujës ka zbuluar skandalin e radhës në këtë postë policore. Sipas tij, një denoncim që…
Përmes një deklarate për mediat nga selia e PD, deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj dhe këshilltari ligjor, Gazmend Bardhi kanë…
Deputeti i Partisë Demokratike, Strazimiri, ka reaguar sot pas shkarkimit të drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Burgjeve, Enrik Sulejmani.…
Kur flitet për Bashkimin Evropian dhe pritshmëritë e Shqipërisë për tu anëtarësuar në familjen e madhe evropiane, kryeministri Edi Rama,…
Një reagim jo miqësor ka ndodhur mes deputetit Fino dhe ministrit të Jashtëm, Bushati në seancën parlamentare të mazhorancës. Ndërsa…
Njerëzit e Taulant Ballës janë arrestuar në Maqedoni për trafik droge.Denoncimin e ka bërë ish-kryeministri Sali Berisha, me publikimin e…
Serbia mund të rikthejë regjimin e vizave për Shqipërinë. Lajmi është bërë me dije nga ministri serb i Punëve të…

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...