Presidenti i Republikës Ilir Meta ka bërë publik në një mesazh në facebook vlerësimin e tij për  koncertin e sopranos…
Një përplasje ka ndodhur mes Ulsi Manjës dhe qytetarëve të Laprakës dje pasi këta të fundit ishin duke protestuar për…
Deputeti i Partisë Demokratike i cili ditën e djeshme publikoi video-dëshminë nga Fredi Alizoti i cili deklaron me zë dhe…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari i cili denoncon praninë në Asamblenë e Partisë Socialiste të inspektorëve…
Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, e ka cilësuar veprimin e bërë sot nga prokurorja Donika Prela, si një gjest…
Burime nga Partia Socialiste bëjnë të ditur se Saimir Tahiri i cili nuk ka ndonjë pozicion politik në këtë parti…
Deputetja demokrate, Dhurata Çupi, e ftuar në studion e Syri.net, u është përgjigjur sot deputeteve socialiste të cilat sulmuan sot…
Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka publikuar një video në rrjetin social Facebook ku reagon pas pas deklaratave të bëra…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari i cili denoncon betonizimin që po i bëhet të vetmes fushë…
Deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj ka thënë se përfaqësuesit e shtetit janë të zhytur në krim. I ftuar në rubrikën…
Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku, ka mundësinë më të mirë për të dëshmuar se ka një fije dinjitet…
Ajo shprehja e turistëve pasionantë që “të gjitha rrugët të çojnë në Romë”, mund të përshtatet fare mirë për një…

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...