Celine Dion “rrëmben” vendin e parë në Billboard pas një dekade

Hënë, 25 November 2019 16:56

Ka më shumë se 1 dekadë që këngëtarja e famshme Celine Dion nuk ka kryesuar asnjë klasifikim muzikor në SHBA.
Tashmë ka ardhur koha që kjo gjë të ndryshojë pasi 51-vjeçarja sapo ka rrëmbyer kreun e “Billboard Hot 200” me albumin e saj të ri “Courage”.
Ky album ka shitur plot 113.000 kopje në Shtetet e Bashkuara vetëm në javën e parë të publikimit duke risjellë sërish në vëmendjen e publikut zërin e saj të veçantë e plot stil.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sulmi terrorist në kampin ushtarak, 60 persona të vdekur

Globi

Sulmi terrorist në kampin ushtarak, 60 persona të vdekur

Të paktën 60 persona kanë mbetur të vrarë nga një sulm në një bazë ushtarake në Nigeri në perëndim të Tillaberi. Terroristët bombarduan kampin me predha dhe si pasojë e shpërthimeve...

Fustani ikonik i Princeshë Dianës shitet për 347.000 dollarë

Aktualitet

Fustani ikonik i Princeshë Dianës shitet për 347.000 dollarë

Fustani kadif ngjyrë blu i veshur nga Princeshë Diana kur bëri kërcimin e famshmë me aktorin John Travolta është shitur për 347.000 dollarë. Princesha e veshi fustanin, të realizuar nga Victor...

U kapën me 500.000 £, shqiptarët sulmojnë policinë britanike

Bota Shqiptare

U kapën me 500.000 £, shqiptarët sulmojnë policinë britanike

Tre shqiptarë sulmuan oficerët e Agjencisë Kombëtare kundër Krimit gjatë një aksioni, pasi u kapën duke furnizuar kokainë me vlerën e gjysmë milioni paundësh. Përveç lëndës narkotike, ata kishin edhe dokumente...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!