Vetëvritet Franco Ciani, ish bashkëshorti i këngëtares Anna Oxa

Diel, 05 Janar 2020 16:59

Franco Ciani, 62 vjeç, këngëtar, producent dhe muzikant, bashkëshorti i parë i Anna Oxa, ka vrarë veten me një qese plastike të enjten mbrëma, teksa ndodhej në një hotel të Fidenza. Sipas asaj që shkruan Corriere della Sera, artisti, autor mes të tjerave, i disa këngëve të suksesshme, ishte i zhytur në borxhe.

Trupi i tij pa jetë është gjetur të premten në mëngjes nga një kameriere e hotelit ku ai qëndronte. Duket që përpara se të vdiste Ciani kishte modifikuar foton e profilit të tij në Instagram duke vendosur në vend të saj një engjëll.
Në një mesazh drejtuar menaxherit të tij Nando Sepe këngëtari e ka motivuar gjestin e tij tragjik me problemet e tij ekonomike dhe profesionale, mes të cilave edhe poshtërimi për skualifikimin e një këngë të tij që ja kishte besuar grupit Matia Bazar dhe ish të dashurës së tij Roberta Faccani.

Ciani kishte lindur në Bolonja në 17 gusht 1957, u martua me Anna Oxa në 1982, atëherë 19 vjeçare. Ai bashkëpunoi me shumë artistë mes të cilëve Lucio Dalla dhe Marina Fiordaliso. Pas divorcit nga Oxa të dy nuk kishin me raporte mes tyre.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Politikë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Lifestyle

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Pas më shumë se 130 ditësh mbyllje, për shkak të pandemisë së koronavirusit, shefi i ‘La Scala-s”, Dominique Meyer, rihapi dyert e teatrit milanez dhe mirëpriti spektatorët.“Hera e fundit që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!