Rihanna ndahet nga miliarderi arab pas tri vitesh lidhje

Saturday, 18 Janar 2020 08:52

Rihanna me sa duket është kthyer sërish një zonjushë beqare. Këngëtarja e hitit “Diamonds” është ndarë me miliarderin Hassan Jameel, tha një burim për Us Weekly të premten.

Bukuroshja nga Barbadosi dhe biznesmeni nga Arabia Saudite, të cilët janë të dy 31 vjeçarë, ishin së bashku për gati tre vjet, shkruan DailyMail. Ata për herë të parë janë parë së bashku në vitin 2017, por burimet këmbëngulin se ata kishin qenë bashkë prej muajsh.Ata ishin parë shpesh me pushime së bashku në Evropë.

Në fund të vitit 2017 ata ishin krah për krah në Ibiza. Çifti i dashur u pa duke u puthur, përqafuar dhe duke pirë shampanjë në pishinën e një vile luksoze që morën me qira.

Në atë kohë, miqtë e interpretueses zbuluan se ajo ishte ‘kokë e këmbë’ e dashuruar me Jameel, emri i plotë i të cilit është Hassan Mohamed Abdul Latif Jameel.

Në qershor të vitit 2019 ajo u pyet nëse ishte dashuruar gjatë një interviste në një revistë.
Rihanna u përgjigj, “Sigurisht!”. Pastaj kur u shtyp nëse do të martohej, ylli u përgjigj: “Vetëm Zoti e di atë. Ne planifikojmë dhe Zoti qesh, apo jo?”.

 Hassan është Zëvendës President dhe Nënkryetar i operacioneve të Arabisë Saudite të biznesit të familjes së konglomeratit ndërkombëtar në pronësi të familjes Abdul Latif Jameel, i cili, midis operacioneve të shumta të biznesit, ka të drejta shpërndarjeje për automjetet Toyota në Arabinë Saudite dhe vendet e tjera.

Rihanna u nda nga i dashuri Chris Brown në vitin 2009 pas dy vjet takimesh, kur në internet u shfaqën fotografi të fytyrës së saj të dhunuar pas një konflikti të dhunshëm mes dyshes që ndodhi në Los Angeles.

Këngëtarja e hitit “Umbrella” ka qenë e lidhur me një varg yjesh duke përfshirë reperin Drake dhe aktorin Leonardo DiCaprio.

Këtë muaj këngëtarja ka punuar shumë për të promovuar koleksionin e saj të ri të Shën Valentinit, “Savage x Fenty, duke u shfaqur shpesh me bikinit e linjës së saj.

Modifikuar më Saturday, 18 Janar 2020 08:58

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!