Celine Dion humb njeriun më të shtrenjtë

Saturday, 18 Janar 2020 09:29

Këngëtarja e njohur Celine Dion ka humbur njeriun më të shtrenjtë , mamanë e saj.

Therese Dion vdiq në moshën 92 vjeçare.

Lajmin e dha vetë këngëtarja duke publikuar një foto bardhë e zi në Twitter  ku shihen prindërit e saj së bashku me 14 fëmijët.

‘Mami të dua shumë shumë shfaqjen e sotme do ta dedikoj ty dhe do të këndoj më gjithë zemër për ty’ ka shkruar krahas fotos këngëtarja.

Tereza Dion ka qënë ajo që ka bërë që vajza e saj Celine të ketë një karrierë të suksesshme.

Kur Celine ishte vetëm 12 vjeç, ajo i dërgoi një kasetë të vajzës së saj producentin René Angelil, i cili më vonë do të bëhej burri i Celine.

Gjithashtu Tereza ka realizur dhe një program duke tregtuar pjatat e saj nën emrin e markës "Les pâtés de Maman Dion".

Dhe kryeminstri kanadez Justin Trudeau shkroi në Twitter : "Një njeri i jashtëzakonshme dhe filantrope bujare që mban një vend të veçantë në zemrat tona".

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!