Cristiano Ronaldo thyen sërish një tjetër rekord në Instagram

E mërkurë, 29 Janar 2020 10:53

Ronaldo nuk ka vetëm sukses në fushë, por edhe jashtë saj.

Në fakt, ai tejkaloi Selene Gomez si personin më të ndjekur në “Instagram” në vitin 2018.

Ndërsa ditën e sotme Ronaldo është personi më i ndjekur në “Instagram” me 200 milion ndjekës, dhe ndiqet nga Ariana Grande me 173 mijë ndjekës.

 

Image

 

 Pas instagram – i cili sigurisht qëndron në vend të parë me më shumë se 330 milionë followers – Cristiano qëndron në vend të dytë, i ndjekur nga Ariana Grande dhe The Rock.

Më pas renditen Selena Gomez, Kylie Jenner, Kim Kardashian dhe Lionel Messi. Top10 mbyllet me Beyonce-n dhe Neymar.

Image

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Politikë

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Të nderuar demokratë,Të nderuar qytetar të Lushnjes,Fort të dashur bashkëudhëtarët e mi në misionin e gjatë opozitar të Grupseksionit Karbunarë e Madhe! Sot,Partia Demomratike thuhet që:"Ndodhet në ditë të vështira?! Unë mendoj...

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

Globi

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

  Angela Merkel javën e ardhshme do të largohet nga detyra si kancelare e Gjermanisë. Mbrëmjen e sotme pritet që të mbahet një ceremoni ushtarake me muzikë për nder të saj. Sipas...

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

Politikë

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

  Një prej qytetarëve të pranishëm në Foltoren e Sali Berishës në Bajram Curri në Tropojë, foli për situatën aktuale që po kalon vendi. Qytetari theksoi se Berisha është një burrë krenar...