5 seriale për të gjithë fansat e Casa de Papel

Tuesday, 25 February 2020 18:37

Suksesi që korri “La Casa de Papel”, një film jo anglisht, në Netflix, bëri që jo pak njerëz të kthenin sytë nga kinemaja spanjolle, e cila ndonëse përgjithësisht është kritikuar për mungesë origjinaliteti, së fundmi po njeh suksese të konsiderueshme. Prodhimet spanjolle dallojnë fillimisht përsa i përket kohëzgjatjes, e cila është më e shkurtër se një serial i zakonshëm, por më e gjatë se një film.

Duke parë interesin e njerëzve për seriale me në qendër misterin, aksionin, komplotet, etjen për pushtet, trafikun e drogës, Mediaset España ka realizuar disa seriale me tematikë të tillë, që mbajnë pezull shikuesit besnikë. Përveç tematikës interesante, kujdes i veçantë i është kushtuar edhe përzgjedhjes së stafit, e këtu e kemi fjalën për drejtorët e fotografisë, regjisorët e producentët me përvojë.

“Secretos de estado” (Sekretet e shtetit)

Seriali përqëndrohet në vrasjen e mbetur në tentativë të Alberto Guzmán (Emmanuel Esparza), kreu i qeverisë. Pas ngjarjes tronditëse, themelet e marrëdhënies së Guzmán me bashkëshorten Ana Chantalle (Miryam Gallego) fillojnë edhe shkatërrohen. Tentativa për vrasje zbulon një sërë intrigash dhe sekretesh të errëta.

5 seriale spanjolle për të gjithë fansat e ‘La Casa de“La verdad” (E vërteta)

Pas zhdukjes në rrethana misterioze gjatë fëmijërisë, Paula García (Elena Rivera) rishfaqet pas nëntë vitesh. Një oficer policie merr përgjegjësinë për hetimin e çështjes misterioze.

5 seriale spanjolle për të gjithë fansat e ‘La Casa de“Lo que escondian sus ojos” (Çfarë fshehin sytë e saj)

“Lo que escondían sus ojos” është një mini-serial televiziv i bazuar në romanin me të njëjtin emër të Nieves Herrero. Seriali trajton historinë e vërtetë dhe të bujshme të historisë së dashurisë së ministrit Ramón Serrano Suñer (Rubén Cortada) dhe markezës së Jansolit (Blanca Suárez) në Spanjën e viteve ’40. Dashuria e tyre tronditi opinionin publik, në një kohë kur nuk ishte vendosur ende paqja e pasluftës.

5 seriale spanjolle për të gjithë fansat e ‘La Casa de“Los nuestros” (Pengje në shkretëtirë)

Forcat speciale spanjolle përpiqen të shpëtojnë dy fëmijë që mbahen peng nga xhihadistët.

“La fuga” (Arratisja)

Danieli (Aitor Luna), kreu i lëvizjes revolucionare Rezistenca, arrestohet nga policia. Bashkëshortja e tij Anna (Maria Valverde) përpiqet të bëjë gjithçka për lirimin e tij.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Aktualitet

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Një gjë të tillë e ka bërë me dije guvernatori Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ditën e sotme (1 korrik 2020). Sejko shtoi se në tremujorin e parë ekonomia është tkurrur...

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Politikë

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka uruar zv.presidenten e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Besiana Kadarenë për postin e ri. Kim thotë uron Kadarenë për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm...

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

Politikë

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

  Ish- deputeti i PD, Klevis Balliu do të jetë sot në gjyq pas shtyrjes së seancës së parë para pandemisë. Pas mbylljes së hetimeve, Prokuroria vendosi ta dërgojë në gjyq Klevis...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!