Mbretëresha vazhdon inatin me Meghan dhe Harry-n

Hënë, 24 February 2020 17:50

Ndërkohë që Princi Harry dhe Meghan Markle ende janë duke u përpjekur që të gjejnë mënyrën e duhur për t’u larguar tërësisht nga jeta mbretërore apo për të gjetur se çfarë titujsh do të mbajnë në të ardhmen, duket se Mbretëreshës i është sosur durimi me ta dhe nuk do më që të flitet për “arratisjen” e tyre nga monarkia.

Sipas asaj që raportohet nga “Vanity Fair”, Mbretëresha është ende e mërzitur nga vendimi i çiftit. Megjithatë, sipas një burimi të afërt me familjen mbretërore, ajo nuk flet më për këtë çeshtje. Për Elizabeth, është diçka që dëmton monarkinë dhe në nivel personal është diçka që e trishton. Në këtë pikë, ajo nuk do të flasë apo të mendojë më për ta, thjesht do të që të vendosin çfarë do të bëjnë dhe të largohen.

Në fakt, edhe pse duket se ajo tani është duke i “përjashtuar” nga monarkia, Mbretëresha është vlerësuar për mënyrën si e ka përballuar gjithë situatën, sidomos për mos lejimin e përdorjes së titujve si “Dukët e Sussex”, në mënyrë që të mos përfitojnë nga familja mbretërore.

Modifikuar më Hënë, 24 February 2020 18:16

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Kulturë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Lifestyle

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Pas më shumë se 130 ditësh mbyllje, për shkak të pandemisë së koronavirusit, shefi i ‘La Scala-s”, Dominique Meyer, rihapi dyert e teatrit milanez dhe mirëpriti spektatorët.“Hera e fundit që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!