Babai i Meghan Markle: ‘I mërzitur me vajzën time dhe princin’

E Enjte, 27 February 2020 19:31

Tomas Markle, i ati i Megan Markle, ka kritikuar sjelljen e së bijës drejtuar monarkes së Anglisë.

75 vjeçari u pa nga gazetarët tek dilte nga një dyqan dhe pranoi të fliste për ta. Ai u shpreh se çifti nuk ka asnjë të drejtë t’i flasë ashtu mbretëreshës. Tomas vazhdon duke thënë se është i mërzitur me të bijën dhe burrin e saj, princin Herrri, pasi ata nuk kanë të drejtë ta përdorin fjalën ‘mbretërore’ si pjesë e emrit të markës së tyre. Ai tha: “ Mendoj se është një fyerje për Mbretëreshën dhe popullin britanik. Vajza ime më ka lënë mua, ka lënë familjen tonë dhe tani po lë dhe familjen mbretërore.” E gjitha kjo erdhi pas kërkesës së Mbretëreshës që çifti Sussex të mos përdorë më fjalën ‘mbretërore’ në markën e tyre. Çifti më pas u kundërpërgjigj duke thënë se monarku nuk ka asnjë të drejtë ligjore mbi këtë fjalë, sidomos nëse ata e ushtrojnë veprimtarinë e tyre jashtë vendit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Aktualitet

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Një gjë të tillë e ka bërë me dije guvernatori Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ditën e sotme (1 korrik 2020). Sejko shtoi se në tremujorin e parë ekonomia është tkurrur...

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Politikë

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka uruar zv.presidenten e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Besiana Kadarenë për postin e ri. Kim thotë uron Kadarenë për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm...

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

Politikë

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

  Ish- deputeti i PD, Klevis Balliu do të jetë sot në gjyq pas shtyrjes së seancës së parë para pandemisë. Pas mbylljes së hetimeve, Prokuroria vendosi ta dërgojë në gjyq Klevis...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!