“Isha në depresion të thellë, nuk po gjeja dritën e shpresës”- Arjola Demiri flet për periudhën e errët të jetës së saj

Saturday, 29 February 2020 10:19

Ish-missi Arjola Demiri është në pikën më të lartë të suksesit të saj.

Pasi luajti rol kryesor në filmin “I Love Tropoja”, aktorja u emërua drejtoreshë e Pallatit të Kulturës në vendlindjen e saj.

Ndërkaq luan edhe si aktore humori në Portokalli.

Por jo çdo moment i jetës së saj ka qenë kaq i bukur. E ftuar në emisionin “Ftesë në 5”, ajo rrëfeu periudhën më të errët të jetës së saj.

Aktorja tha se ishin disa vite shumë të vështira për të ku ra në depresion të thellë dhe nuk po gjente dritën e shpresës.

Ndërsa tregoi se humbi vetëbesimin tek vetja, duke menduar se nuk vlente si nënë dhe si grua.

“Kam pasur shumë momente kur kam thënë nuk bëj. Mendoja se nuk vleja si nënë, si grua, si shoqe por kjo është pjesë e të kaluarës në fazën kur isha futur në atë depresionin tim të thellë. Ku nuk po gjeja rrugëdalje, atë dritën time të shpresës. Kam përshtypjen se me familjarët e mi, prindërit e mi e kam superuar më së miri. Ata kanë besuar tek unë në atë periudhë më shumë sesa unë besova tek vetja, por flasim për vitin 2003-2015. Kanë qenë vite të vështira psikologjikisht për mua,”– tha ajo.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Kulturë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Lifestyle

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Pas më shumë se 130 ditësh mbyllje, për shkak të pandemisë së koronavirusit, shefi i ‘La Scala-s”, Dominique Meyer, rihapi dyert e teatrit milanez dhe mirëpriti spektatorët.“Hera e fundit që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!