Ja kush është artisti që ka dhuruar 1 milion paund për bamirësi

Saturday, 18 Prill 2020 16:30

Ed Sheeran raportohet se ka dhuruar më shumë se një milion paund për bamirësi në Suffolk. Sipas ‘The Sun’, dhurimi bujar ka shkuar në organizatat lokale përfshirë dhe repartin e spitalit të fëmijëve në Ipswich.

Këngëtari, 29-vjeçar, ende jeton në Suffolk dhe donte të bënte diçka për të ndihmuar banorët në këtë situate pandemie.

Një burim i tha ‘The Sun’: “Është një kohë e tmerrshme dhe Ed dëshiron të bëjë atë që mundet për të ndihmuar. Ai ka ndarë një shumë prej shtatë shifrash midis organizatave bamirëse lokale për t’u përpjekur të lehtësojë shtrëngimin e komunitetit të tij lokal. Ed është shumë i përfshirë në zonë dhe e di se dhurimet e tij do të bëjnë një ndryshim masiv”.

 
 
 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Politikë

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Gentian Zenelaj, aktori i mirënjohur humorit, i ka dërguar një mesazh kreut të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut.Zenelaj, si prind kësaj radhe më shumë se sa figurë publike, i ka...

Protestuesit djegin edhe selinë e CNN

Globi

Protestuesit djegin edhe selinë e CNN

  Protestuesit u përleshën sërish me policinë në disa shtete amerikane, për të katërtën ditë radhazi, lidhur me vrasjen e një afro-amerikani të paarmatosur gjatë një arrestimi nga policia në Minneapolis...

Tronditet Korça, dy lëkundje tërmeti të njëpasnjëshme

Aktualitet

Tronditet Korça, dy lëkundje tërmeti të njëpasnjëshme

Tërmeti godet Greqinë, dy lëkundje të forta tmerrojnë qytetarët në orët e mëngjesitLëkundje tërmeti janë ndjerë në Korçë.Lëkundjet janë ndjerë 7 km në veri të Korçës dhe magnituda ka qenë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!