Ronaldo ‘thyen rregullat’ e Coronavirusit, shikoni çfarë bëri portugezi para derbit!

Hënë, 09 Mars 2020 09:03

Përhapja me shpejtësi e Coronavirusit në Itali ka bërë që vendi të kalojë në një gjendje të jashtëzakonshme, ndërsa momentalisht ndeshjet e Serisë A është vendosur që të luhen pa praninë e tifozëve.

E tillë ishte edhe mbrëmja e “Derbit të Italisë” mes Juventusit dhe Interit, që u ndoq vetëm nga stafet respektive të të dy skuadrave dhe më tepër se një super-përballje, ngjante me një ndeshje stërvitore.

Ende pa filluar mirë ndeshja, Cristiano Ronaldo u bë protagonist me gjestin e tij, që bëri xhiron e botës, pasi kur mbërriti në “Allianz Stadium” vuri re menjëherë mungesën e atmosferës që krijojnë tifozët.

Megjithatë gjatë ecjes për në dhomat e zhveshjes portugezi “theu rregullat” e Coronavirusit pasi hapi dorën si të donte të përshëndeste publikun, që mbrëmjen e sotme ishte vetëm në imagjinatën e CR7-ës, pasi në korridore dhe shkallët e stadiumit mungonte.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

PRESIDENTI I REPUBLIKES DUHET URGJENTISHT TE MBLEDHE KESHILLIN E SIGURISE KOMBETARE PER SITUATEN E COVID PASI SITUTA ESHTE JASHTE KONTROLLI!

Politikë

PRESIDENTI I REPUBLIKES DUHET URGJENTISHT TE MBLEDHE KESHILLIN E SIGURISE KOMBETARE PER SITUATEN E COVID PASI SITUTA ESHTE JASHTE KONTROLLI!

Aleksander Biberaj   PRESIDENTI I REPUBLIKES DUHET URGJENTISHT TE MBLEDHE KESHILLIN E SIGURISE KOMBETARE PER SITUATEN E COVID PASI SITUTA ESHTE JASHTE KONTROLLI! GJITHASHTU PRESIDENTI I REPUBLIKES DUHET TE KRIJOJE NJE KOMISION...

“Vrasësi më i madh mes nesh është…”, shkrimtarja Flutura Açka nxjerr fotot: Kush mban përgjegjësi për të sëmurët e asaj dite?

Kulturë

“Vrasësi më i madh mes nesh është…”, shkrimtarja Flutura Açka nxjerr fotot: Kush mban përgjegjësi për të sëmurët e asaj dite?

  Shkrimtarja Flutura Açka, thotë se është ndjerë e shqetësuar nga sjellja e qytetarëve, e institucioneve shtetërore, në këtë periudhë ku koronavirusi po kërcënon jetët tona dhe po rrezikon mbingarkesën e...

Harry dhe Meghan nuk gjejnë qetësi, largohen nga Los Angeles, blejnë shtëpi në Santa Barbara

Lifestyle

Harry dhe Meghan nuk gjejnë qetësi, largohen nga Los Angeles, blejnë shtëpi në Santa Barbara

  Në kërkim të normalitetit. Është kjo baza e transferimeve të vazhdueshme për Harry dhe Meghan. Në më pak se 7 muaj, që kur kanë braktisur titujt zyrtare dhe Mbretërine Bashkuar...