E pamundur të luhet për shkak të Koronavirus, miqësoret e Kombëtares drejt anulimit

Hënë, 09 Mars 2020 15:51

Ende nuk ka diçka zyrtare, por situata e krijuar me përhapjen e Koronavirus në Itali dhe tashmë edhe në Shqipëri, e bën thuajse të pamundur programin e ndeshjeve miqësore të kombëtares së Shqipërisë. Kjo e fundit duhet të luante dy sfida në fund të muajit mars, një në San Marino dhe një tjetër kundër Sllovenisë në Itali.

Por masat e marra nga qeveria italiane e bëjnë të pamundur udhëtimin e stafit teknik dhe futbollistëve. Ndeshja kundër San Marinos është thuajse e anuluar, ndërsa pasi Koronavirus preku edhe vendin tonë, me masat e qeverisë shqiptare për ndërprerjen e aktiviteteve sportive, bie opsioni që miqësorja kundër Sllovenisë të luhet në Shqipëri.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

Kulturë

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

(Shënim për Romanin “Anja”, botuar nga WestPrint) Sapo kam përfunduar së lexuari romanin “Anja” të shkruar nga Ahmet Prençi, autor i një vëllimi të shkëlqyer poetik (Udhë në pasqyrë - 2016)...

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

Politikë

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

  Ish-deputeti i PD Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur sot në Tushemisht ku u sulmua me armë një hotel.Ish-deputeti Klevis Balliu deklaroi nga Pogradeci se biznesi...

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Politikë

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!Cuditerisht mbas vendimit te “clirimit” te laboratoreve nga pengesat anti shkencore e ndesh me te drejtat e qytetareve per testimet Covid“, vendosen...