Njerëzit në botë po vdesin, ne luajmë futboll”, shpërthen trajneri i klubit të Premier Ligës

Premte, 13 Mars 2020 09:35

Trajneri i Uolvesit, Nuno Espirito Santo ka shpërthyer për mikrofonat e “BT Sport”, pas ndeshjes së luajtur ndaj Olimpiakosit e vlefshme për Ligen e Europës.

 

Kujtojmë që presidenti i klubit grek rezultoi i prekur nga Koronavirusi. Vendimi që sfida Olimpiakos-Uolves të luhej, i befasoi të gjithë dhe krijoi mjaft dyshime. Ndërkohë në prononcimin pas ndeshjes trajneri Nuno Espirito Santo u shpreh:

“Të luash futboll në këtë situatë është absurd, njerzit po vdesin, ndërkohë që ne zbritëm në fushë për të luajtur. Nuk ka kuptim të luash pa tifozë. Futbolli është argëtim dhe ne luajmë për ta. Udhëtimi është i rrezikshëm për lojtarët, trajnerët, stafin dhe tifozët. Ne besojmë se ka gjëra më të rëndësishme sesa futbolli në këto moment. Shëndeti është një prej tyre”, u shpreh ai.

Modifikuar më Premte, 13 Mars 2020 09:45

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

Kronikë

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

  Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër të Lezhhës. Edhe pse nga forcat zjarfikëse është tentuar të ndërpritet vijimi i tij, ka qenë e pamundur, madje duke...

Manjani:Rama ndau popullin nga Perëndimi, kurse fryma do merret me leje nga shteti

Politikë

Manjani:Rama ndau popullin nga Perëndimi, kurse fryma do merret me leje nga shteti

  Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një arsyetimi të detajuar për qeverinë ”Rama 2”, ka renditur disa arsye për ata shqiptarë që sipas tij, ende besojnë dhe votojnë për Edi...

”Ora News” e gjithë shqiptarëve,qytetari:Shteti po bën sjellje diktatoriale

Politikë

”Ora News” e gjithë shqiptarëve,qytetari:Shteti po bën sjellje diktatoriale

  Një qytetar tjetër ka marrë në telefon në emisionin “Ora Juaj” dhe është shprehur se është i privilegjuar që ndjek një media si Ora News dhe ky televizion nuk është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!