Futbollisti i Chelseas preket nga Koronavirusi, shokët e skuadrës futen në karantinë!

Premte, 13 Mars 2020 09:00
Pas testeve mjekësore, “ylli” i Chelseas, Callum Hudson-Odoi është infektuar me koronavirus.

19 vjeçarin është futbollisti i radhës që preket nga virusi më i përhapur në botë, që po fut në karantinë të gjithë.

Chelsea me anë të një njoftimi ka konfirmuar se Hudson Odoi është prekur nga koronavirusi, duke mbyllur një pjesë të qendrës stërvitore, e po ashtu duke dërguar në karantinë disa anëtarë të klubit që kanë pasur kontakte me futbollistin.

Ditën e premte në Premier League do të mbahet një takim urgjent ku pritet të pezullohet kampionati.

Me koronavirus tashmë është konfirmuar edhe trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta.

 
Modifikuar më Premte, 13 Mars 2020 09:09

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Vrasësi më i madh mes nesh është…”, shkrimtarja Flutura Açka nxjerr fotot: Kush mban përgjegjësi për të sëmurët e asaj dite?

Kulturë

“Vrasësi më i madh mes nesh është…”, shkrimtarja Flutura Açka nxjerr fotot: Kush mban përgjegjësi për të sëmurët e asaj dite?

  Shkrimtarja Flutura Açka, thotë se është ndjerë e shqetësuar nga sjellja e qytetarëve, e institucioneve shtetërore, në këtë periudhë ku koronavirusi po kërcënon jetët tona dhe po rrezikon mbingarkesën e...

Harry dhe Meghan nuk gjejnë qetësi, largohen nga Los Angeles, blejnë shtëpi në Santa Barbara

Lifestyle

Harry dhe Meghan nuk gjejnë qetësi, largohen nga Los Angeles, blejnë shtëpi në Santa Barbara

  Në kërkim të normalitetit. Është kjo baza e transferimeve të vazhdueshme për Harry dhe Meghan. Në më pak se 7 muaj, që kur kanë braktisur titujt zyrtare dhe Mbretërine Bashkuar...

E rëndë në Tiranë, 29-vjeçari me COVID-19 hidhet nga kati i tretë i spitalit “Shefqet Ndroqi”, humb jetën

Kronikë

E rëndë në Tiranë, 29-vjeçari me COVID-19 hidhet nga kati i tretë i spitalit “Shefqet Ndroqi”, humb jetën

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë. Sipas informacioneve zyrtare nga policia, rreth orës 04:30 të mëngjesit, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i 3 i...