Ulje pagash për futbollistët/ Ja çfarë thotë presidenti i Federatës Italiane

E Enjte, 19 Mars 2020 11:08

Në pritje të njoftimit se kur do të mund të rinisë Seria A, një nga argumentet e orëve të fundit është mundësia që do të kenë klubet për të ulur pagat e futbollistëve në rast se sezoni nuk do të mbyllet në mënyrë të rregullt.

“Nuk është tabu të mendosh për uljen e pagave të lojtarëve, u referohem veçanërisht atyre të niveleve më të larta. Na kërkohet të gjithëve të bëjmë një veprim të përgjegjshëm”, deklaroi presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina.

Gjithsesi, tani duhet menduar vetëm për të shpëtuar sezonin, në mënyrë që të mund të ndahen në mënyrë të rregullt trofetë.

“Kemi ngritur si hipotezë rinisjen e Serisë A më 3 maj, për ta mbyllur më 30 qershor. Gjithsesi, periudha më optimiste është 14 prilli, e dyta fillimi i majit dhe e fundit 13 qershori. Duke marrë parasysh hipotezën më të keqe, pra që nuk do të mund ta përfundojmë sezonin brenda qershorit, do t’i kërkojmë qeverisë, UEFA-s dhe FIFA-s të shfrytëzojmë 10-15 ditë në korrik”, deklaroi Gravina

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Aktualitet

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Ora shënonte 22:30 e mbrëmjes të së shtunës kur 4 persona të veshur me uniformë policie, të maskuar dhe të armatosur rëndë zbarkuan përpara hotel A&A në Laç, ku në...

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Bota Shqiptare

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Nga Skënder MULLIQI Moti po jetojmë në iluzione së në Kosovë do të bëhët mirë. Moti janë lënë anash proceset demokratike dhe shteti ligjor. Kurrë deri më sot nuk patem...

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

Politikë

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

  Ambasadori i BE, Luigi Soreca kërkon menjëherë një marrëveshje në Këshillin Politik. Soreca thotë se ajo është e arritshme dhe duhet patjetër tani për të filluar negociatat. Soreca thotë se Reforma...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!