Revolucioni i Premier League, ndeshjet në fushë neutrale, pa tifozë dhe me transmetim pa pagesë në tv!

E Enjte, 19 Mars 2020 11:32

Me çështjen Euro2020 të arkivuar për vitin e ardhshëm tani secila federatë është duke punuar për të kompletuar kalendarin për pjesën e mbetur të sezonit menjëherë me rinisjen e aktivitete, kur emergjenca koronavirus të ketë rënë.

Sa i takon situatës në Premier League, sipas asaj që shkruan “The Sun”, 20 klubet e kategorisë po studiojnë një kalendar që të çojë në zhvillimin me dyer të mbyllra të 9 ndeshjeve brenda muajit qershor dhe me një program shumë ndryshe me atë që u tha në fillim.

Projekti parashikon që ndeshjet të luhen në stadiume neutrale, pa tifozë dhe me ndeshjet e kampionatin që do të zhvillohen çdo tre ditë. Gjithashtu, ndeshjet do të jepen pa pagesë në tv në mënyrë që tifozët të ndjekin skuadrat e tyre.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Aktualitet

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Ora shënonte 22:30 e mbrëmjes të së shtunës kur 4 persona të veshur me uniformë policie, të maskuar dhe të armatosur rëndë zbarkuan përpara hotel A&A në Laç, ku në...

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Bota Shqiptare

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Nga Skënder MULLIQI Moti po jetojmë në iluzione së në Kosovë do të bëhët mirë. Moti janë lënë anash proceset demokratike dhe shteti ligjor. Kurrë deri më sot nuk patem...

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

Politikë

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

  Ambasadori i BE, Luigi Soreca kërkon menjëherë një marrëveshje në Këshillin Politik. Soreca thotë se ajo është e arritshme dhe duhet patjetër tani për të filluar negociatat. Soreca thotë se Reforma...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!