Vijnë përplasjet e para! Franca kundër UEFA-s, kërkon të nisë në gusht sezonin e ri

Saturday, 11 Prill 2020 18:47

Emergjenca e koronavirusit ka çuar në kaos futbollin dhe përjashtim nuk bën as Franca. Në këtë moment të komplikuar ku shumë klube janë në vështirësi, institucionet nuk po arrijnë të gjejnë një zgjidhje për sezonin e ardhshëm. Ligue 1 kërkon të nisë sezonin 2020-2021 në fundjavën e 23-24 gushtit dhe ky është vullneti i shumë klubeve që doli pas mbledhjes së djeshme në videokonferencë.

or situauata sanitare dhe vetë UEFA mund të ndryshojnë çdo gjë. Virusi në Francë është ende në fazë përhapjeje, ndërsa organizata më e madhe e futbollit europian kërkon të shfrytëzojë muajin gusht për të luajtur ndeshjet e mbetura nga Champions League dhe Europa League, raporton “L’Equipe”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tërmet me madhësi 4.2 Righter në Kassos të Greqisë

Globi

Tërmet me madhësi 4.2 Righter në Kassos të Greqisë

GREQI Një tërmet me madhësi 4.2 i shkallës Righter ka tronditur lokalitetin e Kassos në Greqi. Instituti Gjeodinamik i Athinës ka lajmëruar se tërmeti tronditi Kassos këtë të shtunë në orën 17:58...

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Politikë

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Gentian Zenelaj, aktori i mirënjohur humorit, i ka dërguar një mesazh kreut të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut.Zenelaj, si prind kësaj radhe më shumë se sa figurë publike, i ka...

Protestuesit djegin edhe selinë e CNN

Globi

Protestuesit djegin edhe selinë e CNN

  Protestuesit u përleshën sërish me policinë në disa shtete amerikane, për të katërtën ditë radhazi, lidhur me vrasjen e një afro-amerikani të paarmatosur gjatë një arrestimi nga policia në Minneapolis...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!