‘Gazzetta dello Sport’: Dhuna u provokua nga tifozët holandezë...

E mërkurë, 25 May 2022 12:06

 

“Frikë në Tiranë”.

Kështu shkruan gazeta e madhe sportive italiane, ‘Gazzetta dello Sport’, duke iu referuar trazirave të mbrëmshme në kryeqytetin shqiptar.

 

Përplasjet u provokuan nga tifozët holandezë, akuzon gazeta, duke theksuar se janë dhjetëra të plagosur.

“Me kalimin e orëve, situata e rëndit publik në Tiranë u bë dramatike...

Sipas burimeve policore në kryeqytetin shqiptar, të plagosurit janë 15, 12 policë shqiptarë dhe tre tifozë. Dy italianë kanë pësuar lëndime në kokë dhe fytyrë. Një nga policët thuhet se është në gjendje serioze".

“Për t’u shqetësuar teprimet e tifozëve të Feynoord-it, të cilët falë disa birrave të shumta, fillimisht u bënë protagonistë të përplasjeve në veri të qytetit, gjatë të cilave u plagosën në kokë dy të rinj shqiptarë. Njëri u plagos me rëndë pasi u godit me një karrige”, shkruan gazeta.

Modifikuar më E Enjte, 26 May 2022 08:22
Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...