Ambasada holandeze njofton gjendjen e tifozëve të Fejnordit

E mërkurë, 25 May 2022 15:59

 

Nëntëmbëdhjetë qytetarë holandezë janë ndaluar nga policia e shtetit të martën, pasi kanë krijuar trazira nëpër kryeqytet.

Shtatë prej tyre janë liruar, ndërsa 12 të tjerë ndodhen në komisariat.

Pesë qytetarë holandezë të lënduar lehtë kanë marrë trajtim mjekësor në spitalin e Traumës dhe Shefqet Ndroqin.

 

Të mërkurën do të zhvillohet ndeshja finale e Ligës së Konferencës në stadiumin Air Albania, ku të shumtë janë tifozët nga skuadra holandeze Fejnord dhe ajo italiane e Romës që kanë mbërritur në Tiranë.

Mbrëmjen e të martës tifozët kanë krijuar incidente, duke lënë disa të lënduar, mes tyre policë

Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...