Mogherini në Shqipëri më 17 prill, dorëzon progres-raportin e procesit të anëtarsimit

E Enjte, 12 Prill 2018 14:15

Frederica Mogherini, shefja për politikë të Jashtme të BE-së dhe eurokomisioneri për zgjerimin Johannes Hahn, priten të vizitojnë Shqipërinë më 17 prill. Ato do t’i dorëzojnë qeverisë progres-raportin për procesin e anëtarësimit. Komisioni Europian do të publikojë progres raportin më 17 prill, bashkë me vlerësimet për progresin e arritur vjetor.

Vizita e dy zyrtarëve të lartë të BE në Tiranë vjen në të njëjtën ditë kur Shqipëria pret propozimin për çeljen e negociatave me Bashkimin Europian.

Pas vizitës në Tiranë, Hahn dhe Mogherini do të vizitojnë Maqedoninë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Jamarbër Malltezi: 10 pyetje SPAK për vjedhjen e tokës së gjimnazit nga Carlo Bolino

Politikë

Jamarbër Malltezi: 10 pyetje SPAK për vjedhjen e tokës së gjimnazit nga Carlo Bolino

  Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi ka ngritur dhjetë pyetje publikisht për SPAK në lidhje me skandalin e vjedhjes së tokës së një gjimnazi nga botuesi dhe...

Artisti feston ditëlindjen/ Luan Rama uron me bejte Bashkim Alibalin: Kënga jote gëzim jete, këndofsh si djalë dhe njëqind vjet!

Politikë

Artisti feston ditëlindjen/ Luan Rama uron me bejte Bashkim Alibalin: Kënga jote gëzim jete, këndofsh si djalë dhe njëqind vjet!

  Këngëtari i mirënjohur shkodran Bashkim Alibali feston sot ditëlindjen dhe një urim i veçantë i është bërë nga zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama. E duke qenë në Shkodër, ai ka zgjedhur...

LSI, Durrës: Më 25 prill Durrësi do t’i thotë “JO” sektit korruptiv të rilindjes dhe shkelësit do përballen me drejtësinë

Politikë

LSI, Durrës: Më 25 prill Durrësi do t’i thotë “JO” sektit korruptiv të rilindjes dhe shkelësit do përballen me drejtësinë

  Lëvizja Socialiste për Integrim, Durrës, i bën thirrje SPAK-ut dhe Prokurorisë Durrës, të vënë përpara drejtësisë abuzimin në dëm të banorëve të lagjes 4 në Durrës. Në një postim në Facebook...