Kisha Katolike e Shqipërisë kundërshton masat e reja kufizuese të Komitetit Teknik të Ekspertëve, të bëra publike një ditë…
  Shqipëria ka marrë vendimin për të pezulluar nga sot fluturimet me Britaninë e Madhe, për shkak të shfaqjes së…
    Shqipëria e ka siguruar lirinë e lëvizjes në vendet e BE-së që në vitin 2011 dhe është një…
  Një raport i fundit i Zyrës së Kombeve të Bashkuara për Drogat dhe Krimin (UNODC), që analizon me detaje…
    Ka një rënie të rasteve të reja me COVID-19, gati përgjysmin ashtu siç kanë rënë edhe testimet, por…
    TIRANËNjë situatë më e qetë dhe e stabilizuar në spitalet COVID në Tiranë. Gazetari Erjon Skëndaj raportoi nga…
  Bazuar në të dhënat e publikuara nga Instituti i Statistikave të Indeksit të harmonizuar të çmimeve (HICP) rezulton se…
  Dimri, ndonëse erdhi me vonesë, po rezulton i ashpër, si për të kompensuar kohën që ia mori moti me…
Një lëkundje tërmeti është ndjerë gjatë natës së kaluar në Shqipëri. Qendra Evropiane e Tërmeteve (EMSC) raporton se tërmeti ka…
  Mes lotësh, babai i 25-vjeçarit Klodian Rasha, Qazim Rasha, ka vendosur të dhurojë të gjitha paratë që i janë…
Organizata “Së bashku për Jetën” sapo ka përgatitur në Shqipëri raportin “Ndiq Paranë e Covid-19”. Nga studimi doli që, sektori…
  Një 29-vjeçar shqiptaro-amerikan është dhunuar nga efektivët e policisë së shtetit pasi është konstatuar pa maskë. Erald Alimehmeti fillimisht…

Lajmet e fundit

Fatbardh Kadilli pranon humbjen: Nuk largohem as do krijoj parti të re

Politikë

Fatbardh Kadilli pranon humbjen: Nuk largohem as do krijoj parti të re

  Fatbardh Kadilli shpalli i pari ambicien për të marrë kreun e PD-së por në zgjedhjet e të dielës u rendit i fundit ndër katër kandidatët. Para mediave, ai tha se zgjedhjet...

Presidenti, i vetmi institucion legjitim, ktheu mbi 60 ligje antikushtetuese

Politikë

Presidenti, i vetmi institucion legjitim, ktheu mbi 60 ligje antikushtetuese

  Nga Erisa Xhixho/ Një parlament ilegjitim, jopërfaqësues, njëpartiak, i cili duhet të ishte shpërndarë 1 muaj para zgjedhjeve ngre një komision hetimor në kundërshtim me ligjin dhe merr një vendim antikushtetues...

Deputetja Dhimitri kundër shkarkimit të Metës: Hakmarrje, pasi nuk bën kompromis me krimin si qeveria

Politikë

Deputetja Dhimitri kundër shkarkimit të Metës: Hakmarrje, pasi nuk bën kompromis me krimin si qeveria

  Deputetja Fatjona Dhimitri u shpreh kundër shkarkimit të Presidentit Ilir Meta. Në fjalën e saj në Kuvend, ajo nuk i kurseu akuzat në drejtim të socialistëve ndërsa e cilësoi këtë...