Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit 119 persona janë infektuar me COVID-19. Po ashtu janë…
  Specialisti i shëndetit publik, Erion Dasho thotë se nga numri i viktimave nga Covid-19 në vendin tonë, kemi të…
Instituti i Shëndetit Publik pranon se sistemi i gjurmimit të COVID-19 nuk i kapacitetet për t’u bërë tamponin të gjithë…
  Mjeku Ilir Alimehmeti jep një tjetër lajm të mirë lidhur me betejën ndaj koronavirusit. Mjeku epidemiolog shkruan në ‘Facebook’…
  Pas një rënieje të fortë në prill dhe në muaj, aplikimet për azil të shqiptarëve kanë shënuar tendencë rritëse…
  Tre qytetarë me koronavirus kanë humbur jetën 24 orët e fundit, duke e rënduar edhe më tej bilancin e…
  Durimi i qytetarëve që presin prej ditësh në radhë ka sosur. Pala greke ka bllokuar Kapshticën, ndërsa në Kakavijë…
Ambasadorja amerikane Yuri Kim njoftoi se SHBA i kanë dhuruar komplete të tjera testimi Shqipërisë për të luftuar COVID-19 si…
  Vjeshta do të sjellë probleme të reja nëpër ambulanca. Fillimi i gripit sezonal dhe virusit korona do të krijojë…
  Një fëmijë 10 vjeçar humbi jetën nga goditja e një autoambulance në radhën kilometrike të shqiptarëve që kërkojnë të…
  Janë 143 raste të reja dhe 6 viktima në 24 orët e fundit në vend nga COVID-19. Mirela Cami,…
  Il fatto quotidiano ka publikuar pamjet nga ajri të asaj çfarë po ndodh në Kakavijë ku mijëra shtetas, kryesisht…

Lajmet e fundit

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

Politikë

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

  REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!MEQENES EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TE CDU/CSU-se ATEHERE AI "TAKOI" NE...

Ish-deputetja e LSI:Në 25 prill shqiptarët do japin përgjigjen e merituar çdokujt që është tallur me ata

Politikë

Ish-deputetja e LSI:Në 25 prill shqiptarët do japin përgjigjen e merituar çdokujt që është tallur me ata

  Ish-deputetja e LSI-së, Floida Kërpaçi ka sjellë në vëmendje një shqetësim të një banori të Tiranës për mungesën e ujit të pijshëm. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Kërpaçi thekson se në...

Grabitet dhe dhunohet gjatë natës e moshuara në Gjirokastë

Kronikë

Grabitet dhe dhunohet gjatë natës e moshuara në Gjirokastë

  Një ngjarje e rëndë mesoht se ka ndodhur në Gjirokastër gjatë orëve te fundit. Gjatë natës një e moshuar është grabitur dhe më pas dhunuar në fshatin Palokastër të qytetit të...