Në një intervistë për "Çim Peka LIVE" në Syri TV, presidenti i Republikës Ilir Meta komentoi konferencën e para pak…
Në Tiranë, Dhoma Amerikane e Tregtisë publikoi sot Indeksin e për klimën e biznesit, i cili ka pësuar rënien më…
  Biznesmeni i njohur Nikolin Jaka rezulton i infektuar me Covid-19. Kreu i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë së Tiranës…
BE vendos sot për hapjen e kufijve me vendet jo- anëtare teksa konsultimet vijojnë ende. Të premten u ra dakord…
  Nga Erion Dasho Përafrimet e vendeve të ndryshme për të luftuar COVID-in mund të përmblidhen në katër skenarë (dhe…
  Një mjek i Hematologjisë, A.P, 57 vjeç, i prekur nga COVID-19 dhe shtruar në spitalin Infektiv në Tiranë, është…
  Gjatë 24 orëve të fundit regjistrohen 63 raste të reja pozitive me Covid-19 në vendin tonë. Një shifër kjo…
  Shqipëria renditet e 6-ta në Europë sipas një raporti të Universitetet John Hopkins i cili bazohet tek infektimet nga…
Qytetarë të shumtë të shumtë të cilët nuk janë futur në listat e miratuara nga këshilli bashkiak i Durrësit, i…
Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo e ka nisur diten sot me nje tjeter mesazh te forte per solidaritet dhe…
Në krizën më të madhe të Europës, Gjermania merr presidencën e radhës. “Ne qytetaret e qytetarët e BE jemi për…
Mbretëria e Bashkuar ka qenë prej kohësh një destinacion sa i preferuar, aq edhe i pamundur për shqiptarët që duan…

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!