×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Eurocontrol, organizata europiane për sigurinë e navigimit ajror ka paralajmëruar se ditën e sotme më shumë se gjysma e fluturimeve…
Prej datës 1 prill ka hyrë në fuqi taksa e re për banesën. Sipas ligjit të ri, taksa për banesën…
Në javët e para në zyrën e kreut të Akuzës, Marku u angazhua me vrull për të larguar nga pikat…
Ndërkohë që Shqipëria gjendet në një valë tensioni dhe situata politike nuk është aspak e qetë, duket se ambasadori i…
Partia Demokratike ka publikuar një video ku ka krahasuar me Shqipërinë, tarifat në 6 vende të tjera dhe atë të…
Nesër në mëngjes pritet që të zhvillohet seanca gjyqësore për masën e sigurisë për 23 personat e arrestuar për protestën…
Një grua  me emrin  Pashke Gjoka, 58 vjeçe me banim në afërsi të Kishës së Shna Ndout në Laç, e…
15 qytetarë të cilët kanë protestuar për lirimin e të arrestuarve, janë proceduar nga policia për tubim të paligjshëm. Sipas…
Para pak minutash, ka ndërruar jetë në Spitalin Ushtarak në Tiranë, ish-kryetari i fshatit Rehovë të Skraparit, Jonuz Banaj. Sipas…
Problemet spaskan të mbaruar për qytetarët e Durrësit. Pas përmbytjeve të muajve me shi tani ata do të përballen me…
Gjykata e Apelit në Shkodër ka lënë në fuqi masën e sigurisë ‘arrest shtëpie’ për kryebashkiakun e Lezhës Fran Frrokaj,…
Tensionohet situata para para Drejtorisë së Policisë së Tiranës ku protestuesit kanë filluar të bërtasin me tone të larta, ku…

Lajmet e fundit

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

Politikë

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

  I ftuar në Tempora në RTV Ora, ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj, u shpreh se skandalet e kësaj qeverie ka qenë aq të shumta sa opozita e ka patur të...

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

Politikë

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

  Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku çështja do të shkojë në Gjykata e Hagës. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’...

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

Politikë

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

  Eksperti i ekonomisë njëherësh dhe kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më...