Intervistë me Peter Tabak, ekonomist i lartë rajonal dhe Matteo Colangeli, kreu i Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim…
  Të gjitha bizneset kanë raportuar rënie të shitjeve dhe fitimeve me gati 70% në 6-mujorin e parë të këtij…
  Kërkesat për azil nga shqiptarët në një nga vendet e Bashkimit Europian + kanë shënuar rritje në korrik për…
  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bëri me dije sot situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19…
Thuajse 90 përqind e pacientëve me koronavirus nuk shfaqin asnjë nga tre simptomat kryesore të sëmundjes. Kështu shkruan Daily Mail,…
  Banka Botërore në raportin e saj të fundit të Rishikimit Ekonomik të vjeshtës për Europën dhe Azinë Qendrore evidenton…
  Burimet e të ardhurave të familjeve në dekadën e kaluar tregojnë se ekonomia shqiptare ka qëndruar në vendnumëro në…
Greva e urisë e naftëtarëve të Ballshit është futur sot në ditën e nëntë. Kjo ka bërë që të përkeqësohet…
  Nëse ka pasur një sektor që nuk ka pushuar asnjë ditë gjatë kulmit të pandemisë, kur pothuajse të gjithë…
  Prej një javë kur kanë nisur grevën e urisë, gjendja shëndetësore e naftëtarëve të Ballshit paraqitet e rënduar. Edhe…
  152 raste pozitive me COVID-19 janë konfirmuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Lajmi është bërë i…
  Nga ”The Economist” Shqiptarët etnikë më të njohur ishin Nënë Tereza (një murgeshë që kujdesej për jetimët dhe lebrozët…

Lajmet e fundit

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

Politikë

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

  Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku çështja do të shkojë në Gjykata e Hagës. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’...

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

Politikë

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

  Eksperti i ekonomisë njëherësh dhe kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më...

“Çdokush duhet të jetë krenar për suksesin e saj”, ish-deputetja serbe vlerëson këngëtaren Dua Lipa, ja mesazhi i saj

Lifestyle

“Çdokush duhet të jetë krenar për suksesin e saj”, ish-deputetja serbe vlerëson këngëtaren Dua Lipa, ja mesazhi i saj

Ish-deputetja serbe Rada Trajkoviç ka vlerësuar këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua Lipa, duke thënë se çdo kush nga Kosova, serb apo shqiptar duhet të jetë krenar me suksesin që ajo...