Në krizën më të madhe të Europës, Gjermania merr presidencën e radhës. “Ne qytetaret e qytetarët e BE jemi për…
Mbretëria e Bashkuar ka qenë prej kohësh një destinacion sa i preferuar, aq edhe i pamundur për shqiptarët që duan…
Ministria e Shëndetësisë ka raportuar 72 raste të reja me koronavirus në vendin tonë. Gjithashtu, dy persona të tjerë kanë…
Është rritur sërish numri i të infektuarve me Covid-19 në vendin tonë. Në total gjatë 24 orëve të fundit në…
Rritja e shifrave me Covid-19, ka bërë që Federata e Mjekeve Shqiptarë në Europë, ti bëjë thirrje të gjithë shqiptarëve…
Dashi Marsi godet shenjën herët në mëngjes dhe do të mbetet në Dashi deri në 6 janar 2021. Kjo ju…
Katër raste të tjera me Covid-19 janë shënuar në orët e fundit në Shqipëri. Rastet e reja janë regjistruar në…
Tym nga tuneli Elbasan- Tiranë, ndërsa është bllokuar edhe njëra prej korisive tek tuneli i Elbasanit. Kjo ka bërë që…
Dy persona humbën jetën për shkak të COVID-19 në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa numri i të infektuarve…
Dy të sëmurë, që janë infektuar nga COVID-19, kanë humbur jetën pasi janë infektuar edhe em COVID-19. Instituti i Shëndetit…
  Burrat, gratë dhe fëmijët infektohen njëlloj nga virusi i ri i koronës. Por burrat sëmuren shpesh më rëndë me…
Bashkimi Evropian nuk do të hapë kufijtë e jashtëm për shtetasit e shumicës së vendeve të Ballkanit Perëndimor, pas 1…

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!