Vijon të mbetet e lartë shifra e infektimeve nga koronavirusi në vendin tonë. Burimet bëjnë me dije se gjatë 24…
Shqipëria dhe Holanda janë dy shtetet kryesore në Europë që përmenden më shpesh për periudhën 2014-2018 si shtete të origjinës,…
Mjeku i njohur, Tritan Kalo, shprehet i revoltuar për ngritjen e akt-akuzave ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kreut…
 E shënuara është se FED invest  ka qenë  dhe mbetet aktiv për të lehtësuar pasojat e krizës që ka shkaktuar…
  Ministria e Shëndetësisë njoftoi për 78 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri nga 344 testime. Vijon të ketë…
  Policia ka shpërndarë dje me forcë dy protesta të ndryshme që zhvilluan dje në Tiranë dhe sot njoftoi se…
  Ndjehen lëkundje tërmeti në Tiranë.Lekundjet janë ndjerë reth orës 09:55 minutaNjoftimet e para bejne me dije se kishte nje…
Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit janë shënuar 67 raste me koronavirus në vendin tonë dhe…
  Ndërron jetë 34-vjeçarja në Spitalin Infektiv, viktima më e re në moshë nga Covid-19. Lajmi u bë i ditur…
Një denoncim i fortë është bërë sot nga znj. Diana Ndrenika, e bija e aktorit të mirënjohur Robert Ndrenika, në…
  Dhjetë raste të reja me koronavirus janë konfirmuar këtë të mërkurë në Shkodër. Mësohet se 3 nga të infektuarit…
Transporti publik është i lejuar të fillojë sot punë si ai qytetas dhe ndërqytetas. Të gjithë autobusat dhe urbanet publike…

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!