Mirenjohje per njerezit e mire te koherave te veshtira si Roland Domi

Premte, 07 Janar 2022 14:13

Kendi i qytetarit , marrim shkas nga falenderimet e shumta qe kemi marre nga komuniteti i banorve te Kombinatit dhe me gjere, per nje falenderim te vecante qe duhet ti bejme fondacionit 'Nena Ishe ' me president nje djale Tiranas Roland Domi, i cili dhe ne kete vit te veshtire nuk i harroi banoret e kesaj pjese te Tiranes ndryshe nga shum biznesmene te tjere qe kane ndejtur indiferent ndaj halleve e problemeve te qyteyarve te thjeshte .
Ky fondacion ka shume vite qe ndihmon familjet ne nevoje dhe zgjidh hallet e ndryshme te qytetareve me gjithe veshtiresite ekonomike qe pandemia ka sjelle por Roland Domi gjate viteve te pandemise ka qene me aktiv per ti ardhur ne nevoje komunitetit te cilin e kane harruar si shteti ashtu dhe shoqatat bamirese, po perkundrazi fondacioni Nena Ishe i ka ardhur ne ndihm me medikamente falas vesh mbathje, ushqime si dhe duke i hapur deren e shtepise ne cdo cast qytetarve ne nevoje , dhe ne si redaksi duam te falenderojm me gjithe zemer Z Roland Domi si dhe fondacionin 'Nena Ishe' per punen e pa lodhur qe kane bere dhe po bejne ne ndihme te qytetareve te cilet mbasi gjejne mbyllur cdo dere te institucioneve burokratike trokasin ne deren e ketij fondacioni ,dhe kjo dere me bujarin e saj qe e karakterizon ka qene e hapur dhe e palodhur per ti ardhur ne ndihme dhe jo me kot qytetaret e falenderojne me gjithe zemer djalin e tyre Z Roland Domi . Ne i urojm suksese dhe e pergezojme dhe i urojme qe te vazhdoje kete pune te pa lodhur qe ka vite qe ka nisur.

Modifikuar më Premte, 07 Janar 2022 14:17
Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...