U kapën me 500.000 £, shqiptarët sulmojnë policinë britanike

E mërkurë, 11 December 2019 22:09

Tre shqiptarë sulmuan oficerët e Agjencisë Kombëtare kundër Krimit gjatë një aksioni, pasi u kapën duke furnizuar kokainë me vlerën e gjysmë milioni paundësh.

Përveç lëndës narkotike, ata kishin edhe dokumente të rreme identifikimi.Denis Markeci, 29 vjeç dhe Endri Cena, 26 vjeç, akuzohen për posedim me qëllim të furnizimit të drogës së klasit A.

Ata sulmuan tre oficerë kur u arrestuan të premten në një pronë në Britton, të Bristolit.

Ata u akuzuan gjithashtu se posedonin dokumente të rreme të identitetit së bashku me Dorian Zilin, 25 vjeç.

Në ndërtesë u gjetën katër karta identiteti italiane dhe rumune si dhe karta bankare të paligjshme.

Burrat, pa asnjë vendbanim të caktuar, u dërguan në qelitë e paraburgimit, ndërsa do të paraqiten në gjykatë më 3 janar të vitit 2020.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ish deputeti Xhemal Gjunkshi, të emëruarit të Ramës në bashkinë Bulqizë: Lefter DORËHIQU!

Politikë

Ish deputeti Xhemal Gjunkshi, të emëruarit të Ramës në bashkinë Bulqizë: Lefter DORËHIQU!

Kryeministri duhet të kishte shkarkuar Leter Allën, të droguarin e Bulqizës. Heshtje dhe indiferentizëm pas transmetimit të videos shokuese të transmetuar në ABC TV, ku shihet Kryebashkiaku i emëruar nga Edi...

‘Anti-shpifja’ për shqyrtim në Komisionin e Venecias, ish-deputetja e opozitës: Akti i KiE zbulon fytyrën e qeverisë

Politikë

‘Anti-shpifja’ për shqyrtim në Komisionin e Venecias, ish-deputetja e opozitës: Akti i KiE zbulon fytyrën e qeverisë

Pasi Këshilli Europian kërkoi që paketa ‘Anti-shpifje’ të shkojë për shqyrtim në Komisionin e Venecias, vjen një reagim dhe nga ish-deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj. Përmes një mesazhi Mehmetaj thekson...

200 lëkundje tërmeti në Turqi nga mbrëmja e djeshme

Globi

200 lëkundje tërmeti në Turqi nga mbrëmja e djeshme

Turqia është goditur nga një numër tërmetesh gjatë mbrëmjes së djeshme dhe ditës së sotme. Turqia ka përjetuar momente tmerri, gjatë natës së kaluar, teksa është goditur nga rreth 200...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!