Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën…
Detaje tmerruese po dalin në dritë rreth fatit të komuniteteve që jetojnë në kufi, vetëm disa ditë pasi Hamasi nisi…
Nga Tritan Shehu: Humbja e jetes se femijes tre vjecar, refleksion.Si qytetar, si anestezist-reanimator dhe si Kryetar Nderi i Shoqates…
Prishtinë - Dita e hënë (25 shtator) do të jetë ditë zie kombëtare në nderim të pjesëtarit të Policisë së…
Kampi famëkeq i Tepelenës, ku u internuan familjet që kundërshtonin regjimin komunist të Shqipërisë, u mbyll në vitin 1954 pasi…
Një ngjarje e rëndë kriminale është parandaluar në Vlorë. Mësohet se një 51-vjeçari i janë gjetur në kroskotin e automjetit,…
Edhe pse ruhej me roje gjatë 24 orëve, sërish mbeturinave tek inceneratori i Elbasanit iu vu zjarri.   Për këtë…
Drejtoresha e spitalit, Bruna Mersini 41 turistë janë paraqitur në urgjencën e Spitalit të Vlorës këtë të premte. Paraprakisht bëhet…
BILD   A është hakmarrë diktatori rus, Vladimir Putin, duke eliminuar rivalin e tij më të madh? Ai kishte shumë…
Yevgeny Prigozhin, i cili udhëhoqi një rebelim të dështuar kundër Vladimir Putinit, ishte në një avion që u rrëzua në…
Presidenti rus Vladimir Putin deri më tani ka heshtur për vdekjen e tij.   Udhëheqësi mercenar Yevgeny Prigozhin, i cili…
Mediat ndërkombëtare kanë publikuar disa pamje që duket se tregojnë momentin kur rrëzohet avioni me të cilin po udhëtonte kreu…

Lajmet e fundit

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...