Burgu i Burrelit: Rini Monajka qëndron në pozita armiqësore, nuk riedukohet

E mërkurë, 15 Janar 2020 16:59

Nga Kastriot Dervishi

Pas dhënieve të dënimeve, të dënuarit u çuan për të vuajtur atë nëpërmjet punës së detyruar. Sipas një informacioni, Rini Monajka, Flamur Begu, Kolec Hublina, Nikolin Margjini, Tonin Dema, gjenden në Repartin nr.311 Qafë Bari. Sipas urdhrit të datës 19.9.1990, ky repart (komanda dhe të burgosurit) u vendos në Burrel. Në raportin e datës 15.10.1990 të Komandës së Repartit nr.321 Burrel, në lidhje me studimin për dekretin nr.7412, datë 8.9.1990 të Presidiumit të Kuvendit Popullor, ndër të tjera thuhej:

“Rini Monajka, i biri i Zefit dhe Rozës, i vitlindjes 1953, lindur e banues në Shkodër, me origjinë e gjendje shoqërore punëtor, me shtetësi e kombësi shqiptare, me arsim të mesëm, beqar, i dënuar me 7 vjet heqje të lirisë nga Gjykata e Lartë me vendimin nr.2, datë 30.4.1990 për krimin e moskallëzimit të një krimi kundër shtetit, parashikuar nga neni 112/2 i Kodit Penal. Ka vuajtur gjithsej 8 muaj, 6 ditë dhe i mbeten për të vuajtur 6 vjet, 3 muaj, 24 ditë. Ky i dënuar, së bashku me anëtarët e tjerë të grupit me të cilët është dënuar, ka mbajtur qëndrim shumë negativ gjatë kësaj kohe. Ka organizuar ngjarjet e fundit në Repartin 311 Qafë Bari. Qëndron në pozita armiqësore. Nuk bëhet fjalë për futje në rrugën e riedukimit”.

2 komente

  • Përgjigju Arroxia

    Propecia Itchy Scalp https://buyciallisonline.com/ - Buy Cialis Cialis Funciona En Mujeres buy cialis online reddit Acquisto Cialis Prezzo

    E mërkurë, 10 June 2020 02:29 komentuar nga Arroxia
  • Përgjigju JanBrura

    Usa Online Phamacy Antibiotics cialis Cialis Online Malaysia Cialis Acquisto Viagra Contrassegno

    E Enjte, 19 Mars 2020 13:47 komentuar nga JanBrura

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!