Arratisja e 6 ushtarëve nga posta e Vidohovës

E mërkurë, 20 Janar 2021 15:09

Posta e Vidohovës në Korçë, e cila u bë e njohur për luftimet e vitit 1949, të cilat regjimi komunist i quante “provokacione”, por që në fakt ishin goditje e bazave të komunistëve grekë nga forcat qeveritare greke, në vitin 1951 ka regjistruar një rekord të paparë, arratisjen e 6 ushtarëve të saj. Ngjarja raportohet e ndodhur më 3.7.1951 dhe raportohet në arratisjet e kësaj dite në shkallë vend.

71 komente

 • Përgjigju NbmoHoolo

  cialis with daproxene http://buycialisxz.com/ cheap cialis 40 mg

  Saturday, 27 February 2021 03:48 komentuar nga NbmoHoolo
 • Përgjigju FbsgHoolo

  cialis mit paypal bezahlen http://llecialisjaw.com/ cialis no persription

  E mërkurë, 17 February 2021 21:05 komentuar nga FbsgHoolo
 • Përgjigju Kvaxdave

  navy relief payday loan payday advance belleville mi how many payday loans can you have in alabama

  E mërkurë, 17 February 2021 04:57 komentuar nga Kvaxdave
 • Përgjigju NbnhHoolo

  sildenafil 25 mg tablet price http://vigedon.com/ where to buy viagra over the counter

  Hënë, 15 February 2021 16:18 komentuar nga NbnhHoolo
 • Përgjigju JbnvFlova

  bad credit payday loans direct lenders uk payday loan servicing software $200 payday loan direct lender

  Premte, 12 February 2021 21:16 komentuar nga JbnvFlova
 • Përgjigju JbnvFlova

  are internet payday loans safe hard money loan ga quincy il payday loan

  Premte, 12 February 2021 15:51 komentuar nga JbnvFlova
 • Përgjigju AhbzQuess

  best online direct lender payday loans cash advance president choice mastercard cash loan paperless

  Premte, 12 February 2021 07:08 komentuar nga AhbzQuess
 • Përgjigju FbsgHoolo

  brand cialis http://llecialisjaw.com/ cialis [canada]

  Premte, 12 February 2021 01:18 komentuar nga FbsgHoolo
 • Përgjigju JbbnQuess

  can i split my cialis pill cialis 20mg testbericht cialis viagra controindicazioni

  E mërkurë, 10 February 2021 23:11 komentuar nga JbbnQuess
 • Përgjigju JbbnQuess

  cialis stomach acid cialisВ® lilly tadalafil get rid of headache from cialis

  E mërkurë, 10 February 2021 20:29 komentuar nga JbbnQuess

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Xhixho/Asnjë çelje negociatash nuk mund të ketë për Shqipërinë, pa plotësimin deri në një të kushteve të vendosura nga KE-ja.

Politikë

Xhixho/Asnjë çelje negociatash nuk mund të ketë për Shqipërinë, pa plotësimin deri në një të kushteve të vendosura nga KE-ja.

  Sot, raporteri për Shqipërinë në Parlamentin Europian, David Lega kërkoi korrigjimin e njoftimit zyrtar të PE, për rekomandimin e nisjes së negociatave për vendin tonë. Lega theksonte njoftimi nuk përmbante...

INTERVISTA/ Grisejda Myslimi: Në Vlorë mandati i dytë i LSI i padiskutueshëm, po punojmë për të tretin. Plani për ndaljen e hemoragjisë kombëtare

Politikë

INTERVISTA/ Grisejda Myslimi: Në Vlorë mandati i dytë i LSI i padiskutueshëm, po punojmë për të tretin. Plani për ndaljen e hemoragjisë kombëtare

  Kandidatja e LSI-së për qarkun e Vlorës në zgjedhjet e 25 prillit Grisejda Myslimi flet në një intervistë për gazetën “standard” flet për prioritet e programit të kësaj partie si...

Greqia nuk gjen qetësi, 24 lëkundje pas mesnate vetëm në Elassona, dhjetëra banorë kaluan natën jashtë

Globi

Greqia nuk gjen qetësi, 24 lëkundje pas mesnate vetëm në Elassona, dhjetëra banorë kaluan natën jashtë

  Greqia prej orësh nuk gjen qetësi teksa rajonet e Larissës dhe Thesalisë janë goditur nga disa tërmete, më i fundit ai i djeshmi me epiqendër në Elassona, 5.9 i shkallës...