Deputetët që kanë çelur punimet e 10 legjislaturave të fundit

E Enjte, 09 September 2021 20:49
 
Në historinë e periudhës paskomuniste, zgjedhjet e këtij viti ishin të dhjetat. Në mbledhjet e çara të çdo legjislature punimet i ka çelur një ndër 10 deputetët më të vjetër. Në 30 vjetët e fundit, deputetët që kanë çelur punimet, sipas moshës përkatëse janë këta të mëposhtmit:
 
-15 prill 1991, Adil Çarçani, 69
-6 prill 1992, Pjetër Arbnori, 57 vjeç
-1 korrik 1996, Sabri Godo, 67 vjeç
-23 korrik 1997, Dritëro Agolli, 66 vjeç
-3 shtator 2001, Servet Pëllumbi, 65 vjeç
-2 shtator 2005, Lufter Xhuveli, 64 vjeç
-7 shtator 2009, Fatos Beja, 61 vjeç
-9 shtator 2013, Namik Dokle, 67
-9 shtator 2017, Besnik Baraj, 61
-10 shtator 2021, Luljeta Bozo, 78 vjeç

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rinia në mbështetje të folëtores së Sali Berishës.

Politikë

Rinia në mbështetje të folëtores së Sali Berishës.

Dje ,Ish-kryeministri Sali Berisha ka nisur bashkebisedimin me qytetarët dhe anëtarët e PD-së, ku e gjithe salla e priti me mjaft entuziazem dhe  brohoriste me te madhe emrin e doktorit...

Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti në orët e para të mëngjesit

Aktualitet

Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti në orët e para të mëngjesit

  Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm.   Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundja e parë ka qenë në orën 04:19 minuta të...

Qytetarët afganë në Shqipëri: Duam të shkojmë në SHBA

Aktualitet

Qytetarët afganë në Shqipëri: Duam të shkojmë në SHBA

  Rreth 700 refugjatë afganë kanë mbërritur deri tani në Shqipëri, që prej 27 gushtit kur mbërriti grupi i parë. Disa prej tyre, ish zyrtarë të qeverisë së rrëzuar në Afganistan...