Rrjeti sekret dhe të ndjekurit në Mirditë

E mërkurë, 13 October 2021 18:56
Rrjeti sekret i sigurimit në Rrethin e Mirditës në vitin 1970 përbëhej nga 179 persona (prej të cilëve 23 ishin komunistë dhe 5 gra), të ndarë si vijon:
-143 informatorë
-18 agjentë
-13 rezidentë
-5 strehues
 
Në vitin 1970, në Rrethin e Mirditës përpunoheshin (ndiqeshin):
-41 persona në përpunim aktiv 2A, të cilët punonin:
15 në bujqësi, 14 në miniera, 4 burg, 3 arsim, 3 klerikë, 1 tregti, 1 ndërtim. Sipas drejtimit: 6 jugosllav, 5 italian, 3 grek, 1 amerikan, 1 anglez, 1 gjerman. Të tjerët sipas veprave si agjitacioni, arratisja, etj.
-100 në kontroll operativ 2B, të cilët punonin: 70 në bujqësi, 9 në miniera, 6 në ndërtim, 4 tregti, 3 internim, 3 papunë, 2 administratë, 1 klerik, 1 shëndetësi, 1 burg. Sipas drejtimit: 24 jugosllav, 22 italian, 5 grek.
 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi